Lyon: Cesar Delgado (vpravo) a Bafe Gomis se radují z gólu

Lyon: Cesar Delgado (vpravo) a Bafe Gomis se radují z gólu | foto: AP

Bordeaux potkal domácí kolaps, ale Lyon toho nevyžil, vede Auxerre

• 0
Fotbalisté vedoucího Bordeaux prohráli ve 13. kole francouzské ligy s Valenciennes 0:1 a poprvé v sezoně ztratili body na svém stadionu. Jedinou branku utkání vstřelil v 8. minutě útočník Samassa.

Jaroslav Plašil odehrál v záloze úřadujícího mistra necelou hodinu. Zaváhání rivala nevyužil druhý Lyon, který remizoval 1:1 na hřišti posledního Grenoblu a na Bordeaux se pouze bodově dotáhl.

Hosty poslal do vedení v 65. minutě Argentinec Delgado, ale těsné vedení Olympique neudržel. Domácí srovnali za sedm minut gólem srbského útočníka Ljuboji a získali teprve druhý bod v sezoně.

Do čela soutěže se nečekaně probojovalo Auxerre, které porazilo Monako.

Lille po dvou výhrách znovu neuspělo, podlehlo 0:2 v Montpellieru. Soupeř pražské Slavie ve skupině Evropské ligy tak zůstal na 14. místě tabulky. Naopak Montpellier, o jehož obě branky se postaral útočník Victor Montano, je na páté příčce.

Lille nastoupilo s totožnou sestavou jako v minulém kole: Landreau - Beria, Debuchy, Rami, Chedjou - Balmont, Cabaye, Mavuba (72. Obraniak), Hazard (80. Touré) - Frau (72. Vittek), Gervinho.

Výsledky 14. kola: Bordeaux - Valenciennes 0:1 (8. Samassa), Grenoble - Lyon 1:1 (72. Ljuboja - 65. Delgado), Lens - Nancy 2:1 (81. Jemaa , 84. Monnet-Paquet - 52. Alo'o Efoulou), Rennes - Le Mans 2:1 (8. Mangane, 80. Gyan - 53. Lamah), Nice - Toulouse 1:0 (51. Rémy z pen.), St. Etienne - Lorient 0:2 (3. Vahirua, 16. Sosa), Montpellier - Lille 2:0 (65. a 87. Montano), Auxerre - Monako 2:0 (45.+2 Coulibaly, 88. NDinga)..