Bayern_Schalke, Ballack

Bayern_Schalke, Ballack - O emotivní momenty ve finále Německého poháru nebyla nouze. Na snímku Michael Ballack ve sporu s hráči Schalke 04. | foto: Reuters

Bayern vyhrál i pohár, finále rozhodl náhradník

• 2
Berlín - Bayern Mnichov je v letošním ročníku vládcem fotbalového Německa. Po zisku mistrovského titulu dobyl i vítězství v poháru. V berlínském finále před 75 tisící fanoušky porazil 2:1 Schalke, druhý tým z ligové soutěže. Rozhodující gól dal čtrnáct minut před koncem Salihamdžič, který byl na hřišti jen třicet vteřin.

Hrál se nádherný zápas ve fantastické atmosféře, každý tým podporovalo na 20 tisíc fanoušků. Kazily ho však chyby rozhodčích.

Hlavní sudí Meyer nejprve neodpískal penaltu proti Schalke za ruku Vermanta, neuznal regulérní gól Pizzara pro nesmyslný ofsajd a pak daroval soupeři sporný pokutový kop, z něhož Bordon v závěru poločasu vyrovnal na 1:1.

Bayern byl lepší, měl několik velkých šancí, ale gól dal až po nevídaném závaru ve 42. minutě Makaay.

Zé Roberto se krásně uvolnil v pokutovém území, ale po kličce protihráči trefil ze čtyři kroků jen tyč. Makaay nejdřív nastřelil obránce na čáře a až poté další dorážkou dostal míč do sítě.

Chyby sudích pokračovaly i po přestávce. Po faulu na Ballacka se měla kopat penalta proti Schalke, na které však nakonec došlo.

Rozhodující gól dal totiž Salihamdžič z ofsajdu. "Abseits," vykřikl komentátor televizní stanice ARD při zpomaleném záběru.

Bayern Mnichov - Schalke 2:1 (42. Makaay, 76. Salihamidžič - 45. Bordon z penalty).