Bayern Mnichov v čele bundesligy zůstává

• 12
Berlín - Bayer Leverkusen, čtvrteční soupeř Sparty ve skupině Poháru UEFA, deklasoval v 15. kole německé ligy Herthu Berlín na jejím hřišti 3:0. V čele tabulky zůstává Bayern Mnichov po vítězství 1:0 v Bielefeldu. Tam tři body zařídil bavorskému velkoklubu francouzský záložník Franck Ribéry po narážečce s italským útočníkem Tonim.

Celý zápas za Arminii Bielefeld odehrál poprvé v sezoně další český bek Petr Gabriel, který nastoupil k teprve druhému v zápasu v tomto ročníku.

Leverkusen, který se Spartou utká o postup ze skupiny, vedl v Berlíně od 31. minuty. Když krátce po přestávce přidal druhý gól, bylo rozhodnuto. Vítězství a posun na čtvrté místo tabulky korunoval v závěru Barbarez třetím gólem.

Za poražené odchytal celé utkání český gólman Jaroslav Drobný, který tři branky v jednom utkání inkasoval potřetí během podzimu. Hertě se po slibném začátku nedaří, z posledních devíti zápasů vyhrála jen dvakrát a na devátém místě ztrácí na pohárové příčky už devět bodů.

Posledních 18 minut odehrála i největší hvězda Leverkusenu Schneider, který se vrátil po zranění. Trenér  Skibbe dal důvěru sestavě:  Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - Ramelow (82. Sienkiewicz), Rolfes - Freier (72. Schneider), Barbarez, Barnetta - Kiessling.

Bývalý teplický fotbalista Edin Džeko dal třetí podzimní gól v bundeslize, ale Wolfsburgu to s Frankfurtem stačilo jen k domácí remíze 2:2.

Po devíti zápasech bez porážky padl Hamburk. Prohrál 1:2 souboj o první místo tabulky v Brémách. Poprvé v letošním ročníku je tak první někdo jiný než Bayern. Ten se do čela může vrátit, ale musí v neděli zvítězit v Bielefeldu.

O výhře Brém se rozhodlo po hodině hry. Hostující kapitán Van der Vaart nejprve vyrovnal, když skóroval do prázdné branky po chybě domácího brankáře a vstřelil tak svůj devátý gól sezony.

O chvíli později však na druhé straně napřáhl z dálky Pasanen a jeho rána tečovaná obránce Kompanym zapadla k tyči.

Wolfsburgu nepomohla k plnému bodovému zisku v utkání s Frankfurtem ani branka bývalého útočníka Teplic Edina Džeka. Wolfsburg, v jehož dresu odehrál celé utkání i český obránce Jan Šimůnek, sice dvakrát vedl, ovšem hosté zabojovali a nakonec získali bod za remízu 2:2.

Tři minuty stačily v samém závěru na hřišti Rostocku Hannoveru k vítězství 3:0. Jedním gólem se na výhře podílel i český útočník Jiří Štajner. První gól zápasu sice padnul až v 84. minutě, kdy se prosadil Fahrenhorst, pak ale diváci viděli v tří minut další dvě branky.

V 86. prostřelil domácího brankáře Hanke a poslední trefu přidal tři minuty před koncem Štajner. Český útočník se tak alespoň symbolicky omluvil trenérovi za zaspaný nedělní trénink.

Norimberk s českými reprezentanty Jaromírem Blažkem a Tomášem Galáskem prohrál 0:1 se svým soupeřem v boji o udržení Duisburgem, který se na bavorský celek bodově dotáhl. Norimberk nevyhrál v Duisburgu už 42 let.

Výsledky 15. kola: Brémy - Hamburk 2:1 (15. Sanogo, 64. Pasanen - 61. Van der Vaart), Chotěbuz - Karlsruhe 2:0 (62. Angelov, 76. Rangelov), Hertha Berlín - Leverkusen 0:3 (31. Ramelow, 50. Barnetta, 90. Barbarez), Schalke - Bochum 1:0 (32. Bordon), Stuttgart - Dortmund 1:2 (35. Meira - 11. vlastní Delpierre, 78.
Petrič), Wolfsburg - Frankfurt 2:2 (6. Gentner, 48. Džeko - 35. Chris, 52. Fink), Rostock - Hannover 0:3 (84. Fahrenhorst, 86. Hanke, 87. Štajner), Bielefeld - Bayern Mnichov 0:1 (22. Ribéry), Duisburg - Norimberk 1:0 (72. Grlič).