Hamburk - Brémy: David Rozehnal (vpravo) a Marcus Rosenberg

Hamburk - Brémy: David Rozehnal (vpravo) a Marcus Rosenberg | foto: Jörg SarbachAP

Bayern dal Drobnému pět gólů, podzimním mistrem Německa je Leverkusen

• 8
Podzimním králem fotbalové bundesligy se stal Leverkusen. V 17. kole doma udolal Mönchengladbach 3:2 a udržel si jednobodový náskok před Schalke, které porazilo 1:0 Mohuč.

Schalke hrálo svůj zápas 17. kola už v pátek, zvítězilo, dostalo se do čela a čekalo, jak si v sobotu povede Leverkusen. Ten doma nejdřív vedl, pak prohrával 1:2, ale nakonec výsledek otočil na 3:2. Vítězný gól slavil na hřišti i český obránce Michal Kadlec, který šel do hry v 60. minutě.

Lídr soutěže v sedmnácti zápasech neprohrál, slavil devět výher a osmkrát remizoval. Má i nejlepší skóre.

Leverkusen v tradičně vyrovnané bundesligové tabulce je před Schalke jen o bod, o další bod méně má Bayern, který českému brankáři Jaroslavu Drobnému z Herthy Berlín dal pět gólů. Hertha zůstala beznadějně poslední a pokud se na jaře výrazně nezlepší, sestoupí.

Bayern potvrdil výbornou formu z posledních zápasů, počtvrté za sebou v domácí soutěži zvítězil, ve druhém ligovém utkání po sobě vstřelil pět branek.

Zápas na zasněženém trávníku v Allianz Areně byl rozhodnutý už během první půlhodiny, ve které se trefili obránce Van Buyten, útočník Gómez a krajní záložník Robben.

Schalke, které bylo podzimním mistrem v letech 1971 a 2000, zvítězilo doma potřetí za sebou díky šestému gólu Peruánce Jeffersona Farfána v sezoně. Autora jediné branky utkání vystřídal v 83. minutě český záložník Jan Morávek.

Hamburk v duelu dvou týmů ze špičky tabulky porazil Brémy 2:1, když o svém vítězství rozhodl během první půle. Druhou branku dokonce dal už v oslabení, po půlhodině totiž byl za faul vyloučen stoper Boateng. Krátce poté se dostal na hřišti český obránce David Rozehnal, aby mezeru v obraně vyplnil. Za vítěze hrál celý zápas kapitán David Jarolím.

Dvoubrankový náskok drželi domácí až do samého závěru, hosté snížili po hlavičce Nalda v nastavení. Na víc už čas neměli.

Stuttgart porazil 3:1 Hoffenheim, který hrál od 52. minuty v deseti, a po devíti ligových zápasech poprvé zvítězil. Domácí v bundeslize poprvé naplno bodovali pod novým trenérem Grossem.

Fotbalisté Dortmundu oslavili stoleté výročí založení klubu vítězstvím 1:0 nad nováčkem z Freiburgu. Jedinou branku vstřelil v 19. minutě argentinský útočník Barrios, který dal v posledních třech zápasech čtyři góly. S devíti ligovými trefami mu patří v tabulce střelců druhé místo za vedoucím Kisslingem z Leverkusenu, jenž se trefil dvanáctkrát.

Výsledky 17. kola: Schalke 04 - Mohuč 1:0 (12. Farfán), Bayern Mnichov - Hertha Berlín 5:2 (16. Van Buyten, 31. Gómez, 33. Robben, 60. Müller, 77. Olič - 71. Ramos, 89. Raffael), Dortmund - Freiburg 1:0 (19. Barrios), Frankfurt - Wolfsburg 2:2 (26. Franz, 79. Meier - 37. Džeko, 69. Josué), Hannover - Bochum 2:3 (6. a 33. Schlaudraff - 51. Freier, 54. Epalle, 86. Fuchs), Leverkusen - Mönchengladbach 3:2 (18. a 69. Kroos, 60. Derdiyok - 36. Brouwers, 54. Dante), Stuttgart - Hoffenheim 3:1 (32. Marica z pen., 68. Cacau, 82. Khedira - 44. Maicosuel), Hamburk - Brémy 2:1 (9. Mathijsen, 36. Jansen - 90. Naldo), Kolín nad Rýnem - Norimberk 3:0 (70. a 77. Novakovič, 37. Geromel)..