Baroš zase slyšel, ať je trpělivý

• 49
Liverpool - Buď trpělivý! Kolikrát už tu větu fotbalový útočník Milan Baroš v Liverpoolu slyšel. Naposled mu to vzkázal bývalý uznávaný kanonýr Ian Rush. Českého reprezentanta se údajně dotklo, že ho liverpoolský kouč Gerard Houllier vyndal už po šesti minutách zápasu na Manchesteru United. "Řekl jsem mu, ať na to zklamání zapomene a soustředí se na další šanci," řekl Rush, nejlepší střelec v historii klubu.

O Barošovi se také v poslední době mluví v souvislosti s údajným zájmem dalšího anglického klubu Newcastlu.

Baroš je údajně nespokojený se svým herním vytížením a poslední kapkou měl být zápas na hřišti Manchesteru United, kde byl kvůli taktickým záměrům střídán dřív, než se zápas požádně rozběhl.

Už ve třetí minutě byl vyloučen stoper Hyypiä a za útočníka Baroše šel o chvíli později do hry obránce Biščan. Liverpool ale zápas stejně nezvládl, prohrál 0:4.

"Bylo mi Baroše líto a jeho pocity dokážu pochopit," řekl po klubové internetové stránky Ian Rush.

Baroš do Liverpoolu přišel v prosinci 2001, ale první zápas v Premier League si zahrál až v září následujícího roku. Do té doby jen slyšel, ať je trpělivý, že šance určitě přijde. "Tohle všechno vím, ale musí zatnout zuby," nabádal Rush.

Jedenadvacetiletý Baroš však už přesvědčil, že pro Liverpool platným hráčem je. Několikrát dokonce předčil i Michaela Owena, téměř nedoknutelného útočníka klubu, přesto je v klubu víc náhradníkem.