Milan Baroš se

Milan Baroš se | foto: Reuters

Baroš už zase střílí v turecké lize, dal hned dva góly. Necid zařídil vítězství

• 7
Fotbalový útočník Milan Baroš se v nové sezoně poprvé trefil v turecké lize. Nejlepší střelec minulého ročníku čekal na gól dvě utkání, v třetím kole proti Kayserisporu skóroval hned dvakrát.

TURECKO

Istanbulský tým získal ze tří zápasů plný počet bodů a usadil se v čele tabulky.

Sedmadvacetiletý reprezentant ve 14. minutě otevřel skóre a v 89. dokonal debakl soupeře. Baroš skóroval potřetí během jednoho týdne.

Ve čtvrtek přispěl proměněnou penaltou k vysoké domácí výhře 5:0 nad Levadií Tallinn v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy, předtím se trefil i za národní tým proti Belgii.

Branku dnes zaznamenal i stoper Erich Brabec, jehož Ankaraspor remizoval 1:1 na hřišti Gaziantepsporu. Bývalý kapitán Slavie přišel do Ankarasporu v letním přestupovém období po vyhazovu z pražského klubu.

Výsledky 3. kola: Bursaspor - Ankaragücü 1:0, Büyüksehir - Eskisehirspor 0:0, Genclerbirligi - Besiktas 0:0, Antalyaspor - Kasimpasa 2:0, Galatasaray - Kayserispor 4:1 (za domácí dva góly Baroš), Gaziantepspor - Ankaraspor 1:1 (za hosty gól Brabec), Manisaspor - Trabzonspor 1:0, Diyarbakirspor - Fenerbahce 1:3.

RUSKO

Sedmý gól slaví český útočník Jan Koller v ruské lize. Český fotbalový útočník v dresu Samary skóroval Rostovu. Jeho trefa však pomohla jen k remíze 2:2.

Šestatřicetiletý Koller v úvodu druhé půle přeskočil v českém souboji obránce Romana Lengyela a přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Za pět minut sice vyrovnal Akimov, v 57. minutě ale znovu vedli domácí zásluhou Ivanova. Dělbu bodů pak stanovil deset minut před koncem Lebeděnko.

Koller se trefil i minulý týden, kdy Samara dokázala přerušit výhrou 3:1 nad Chimki neúspěšnou sérii. Dále čtěte: Koller se trefil a Samara brala tři body.

Naopak Kollerův krajan a spoluhráč Jiří Jarošík opět nenastoupil. Záložník v poslední době nenastupuje k zápasů, když se záložník bavil s ruskými novináři o situaci v klubu. Dále čtěte: Jarošíkovi hrozí vyhazov. S novináři mluvil o finančních problémech Samary.

Mezi střelce se zapsal i druhý z českých útočníků v ruské lize Tomáš Necid, jehož čtvrtý gól v sezoně přinesl CSKA Moskva vítězství 2:1 nad Chimki.

Necid se poprvé od 13. kola objevil v základní sestavě a již v 15. minutě využil přihrávku Marka Gonzáleze k otevření skóre.

Záhy navíc zvýšil Krasič, hosté snížili až 13 minut před koncem. To již Necid nebyl na hřišti, protože v 70. minutě přepustil místo Vágneru Loveovi.

Výsledek - 19. kolo:
Samara - Rostov na Donu 2:2 (za domácí první gól Koller), FK Moskva - Saturn MO 3:1, CSKA Moskva - Chimki 2:1 (za domácí první gól Necid),  Nalčik - Tomsk 3:0, Petrohrad - Lokomotiv Moskva 1:1, Dynamo Moskva - Kazaň 0:3, Krasnodar - Perm 1:0, Groznyj - Spartak Moskva 2:3.

SKOTSKO

Výsledky 2. kola: Falkirk - Hibernian 1:3, Celtic Glasgow - St. Johnstone 5:2, Hamilton - Aberdeen 0:3, Motherwell - Kilmarnock 3:1, St. Mirren - Dundee United 0:0.

SLOVENSKO

Výsledky 7. kola: Dubnica - Nitra 3:0, Dunajská Streda - Banská Bystrica 0:2, Ružomberok - Trnava 2:1, Petržalka - Žilina 1:0 (11. vlastní Tsimakuridze), Košice - Senica 0:1 (20. Velický), Prešov - Slovan Bratislava 3:0 (8. Katona, 52. Poliaček z pen, 62. Pribula)..

BELGIE

Výsledky 4. kola: Standard Lutych - Charleroi 1:1, Beerschot - Mechelen 1:3, Gent - Lokeren 4:1, Mouscron - Cercle Bruggy 0:1, St. Truiden - Roeselare 2:1, Waregem - Anderlecht 0:2, FC Bruggy - Kortrijk 2:2, Westerlo - Genk 0:1.

RAKOUSKO

Výsledky 5. kola: Klagenfurt - Ried 0:0,Wiener Neustadt - Salcburk 1:1, Sturm Štýrský Hradec - Austria Vídeň 0:1, Kapfenberg - Mattersburg 0:1, Rapid Vídeň - Linec 4:1.

NIZOZEMSKO

Výsledky 4. kola: Arnhem - Haag 1:3, Tilburg - Almelo 0:1, Venlo - Groningen 2:2, Ajax Amsterdam - Sparta Rotterdam 0:0, Heerenveen - Alkmaar 0:2, PSV Eindhoven - Breda 3:1, Twente Enschede - Waalwijk 2:1,Feyenoord Rotterdam - Roda Kerkrade 4:0.

PORTUGALSKO

Výsledky 2. kola: Olhanense - Leiria 0:0, Coimbra - Pacos Ferreira 1:1, Marítimo Funchal - Leixoes 1:0, Rio Ave - Setúbal 1:0, Guimaraes - Benfica Lisabon 0:1, FC Porto - Nacional Funchal 3:0, Belenenses - Naval 2:0.

SLOVINSKO

Soupeř pražské Sparty v předkole Evropské ligy NK Maribor utrpěl další porážku. Po čtvrteční domácí prohře od českého vicemistra 0:2 dnes slovinský klub neuspěl ani v ligovém utkání proti Koperu. Na domácím hřišti se sice ve 32. minutě dostal Maribor do vedení zásluhou Jeliče, skóre ale ve druhém poločase otočili Brulc s Pavlinem.

Maribor, který čeká odveta se Spartou 27. srpna, hrál v sestavě: Ranilovič - Popovič, Samardžič, Džinič, Aljančič - Bačinovič (83. Volaš), Mihelič (79. Mertelj), Školnik (70. Bunderla), Pavlovič - Tavares, Jelič.

SRBSKO

Fotbalisté Crvene Zvezdy Bělehrad částečně napravili tříbrankovou porážku z předkola Evropské ligy proti Slavii ligovou výhrou 1:0 nad týmem Rad Bělehrad. V derby se o jedinou branku postaral v 51. minutě hlavou útočník Perovič.

Crvena Zvezda, kterou čeká domácí odveta proti českému mistrovi 27. srpna, nastoupila v sestavě: Stamenkovič - Ninkov (71. Cvetkovič), Djordjevič, Vilotič, Ignjatijevič - Bogdanovič, Nikolič, Lazetič (76. Savio), Blažič - Perovič, Jevtič (46. Lekič).

RUMUNSKO

Fotbalisté Dinama Bukurešť porazili v dnešním utkání 4. kola rumunské ligy loňského mistra Kluž 1:0. O jediný gól utkání soupeře Slovanu Liberec ve 4. předkole Evropské ligy se postaral útočník