Stephane Sessegnon (vlevo) a Mickael Pagis

Stephane Sessegnon (vlevo) a Mickael Pagis - Momentka z utkání Le Mans - Olympique Marseille. O míč bojují Stephane Sessegnon (vlevo, Le Mans) a Mickael Pagis. | foto: Reuters

Baroš dal gól, Heinz dva, ale na výhry to nestačilo

• 67
Paříž - Čeští útočníci řádili ve francouzské lize. Jan Koller, Milan Baroš ale i Marek Heinz skórovali ve 22. kole. Poslední jmenovaný dokonce dvakrát. Jenže z vítězství se radoval jen Koller, jeho Monako uspělo v Sedanu. Baroš zachránil Lyonu proti Nice aspoň bod. Remízou skončil i duel St. Etienne v Lens.

Tým Ivana Haška vedl po prvním poločase už 3:0, ale senzace se nekonala. Domácí dokázali po změně stran vyrovnat, na 3:3 upravil už v nastaveném čase svým druhým gólem v zápase Keita. Při dvou posledních brankách už Heinz na hřišti nebyl.

Dvě branky v rozmezí tří minut zajistily fotbalistům Auxerre výhru 2:0 nad Nancy. Domácí šli do vedení v 33. minutě, když se přesně trefil reprezentant Pobřeží slonoviny Akalé.

Zaskočení hosté záhy inkasovali podruhé po brance Kahlenberga. Auxerre se tak na svého dnešního soupeře dotáhlo a na třinácté příčce na něj ztrácí jediný bod.

Baroš tentokrát poprvé nastoupil v základní sestavě Lyonu a na hrotu útoku o sobě díky své aktivitě dával často vědět. Ve 34. minutě ale z dálky sledoval povedený protiútok soupeře, který chytrým obloučkem zakončil Koné.

Barošova chvíle přišla za šest minut: Govou jej oslovil ideální přihrávkou před opuštěnou branku a nejlepší kanonýr mistrovství Evropy z roku 2004 mohl slavit svůj první gól v novém působišti.

Vzápětí mohl dokonat obrat v utkání, ale asistent rozhodčího jeho sólo zastavil zdviženým praporkem.  Baroš vydržel na hřišti do 73. minuty, tři minuty poté, co dostal žlutou kartu, opustil za aplausu tribun hřiště a jeho místo zaujal Brazilec Fred.

yon však ze závěrečného náporu nic nevytěžil a ani ve třetím lednovém utkání nedokázal po předchozích dvou prohrách zvítězit.

Lyon ztráta však příliš nebolí, druhý tým ligy Olympique Marseille totiž překvapivě prohrál v Le Mans 0:2, na vedoucí tým ztrácí patnáct bodů a na jeho místo se vyhouplo Lille díky výhře v Bordeaux. V týmu domácích znovu chyběl zraněný záložník Vladimír Šmicer.

Do výtečné formy se po rozpačitém podzimu dostává nejlepší kanonýr české reprezentace Jan Koller. Ten přesnou hlavičkou už ve druhé minutě utkání zařídil výhru Monaka v Sedanu, před týdnem Monako díky Kollerovi těsně vyhrálo v St. Etienne a po velmi špatném vstupu do soutěže se dostalo už na 13. místo.

Reprezentační záložník Jaroslav Plašil se v monacké sestavě kvůli zdravotním potížím neobjevil.

Premiéru ve francouzské lize si odbyl útočník Toulouse Pavel Fořt, zimní posila z pražské Slavie. Třiadvacetiletý útočník před domácím publikem nastoupil na poslední tři minuty v utkání proti Troyes, ale na remíze 1:1 už nic nezměnil.

Velké trápení dál zažívá slavný pařížský klub St. Germain. Pařížané v sestavě s obráncem Davidem Rozehnalem doma uhráli se Sochaux bezbrankovou remízu, v tabulce jsou těsně nad sestupovými příčkami a na výhru čekají už devět zápasů.

Výsledky 22. kola:
Lyon - Nice 1:1
(40. Baroš - 34. Koné), Sedan - Monaco 0:1 (2. Koller), Rennes - Valenciennes 1:0 (5. Danze), Nantes - Lorient 0:2 (21. Gignac, 53. Abriel), Paris St. Germain - Sochaux 0:0, Toulouse - Troyes 1:1 (27. Arribagé - 6. Barbosa), Bordeaux - Lille 0:1 (79. Chamakh vlastní), Le Mans - Marseille 2:0 (36. Fanchone, 82. Grafite z pen.). Auxerre - Nancy 2:0 (33. Akalé, 36. Kahlenberg), Lens - St. Etienne 3:3 (66. a 90. Keita, 88. Coulibaly - 23. a 44. Heinz, 15. Gomis).