Barcelona zachránila aspoň bod

• 2
Madrid - Fotbalisté FC Barcelona museli v duelu posledních dvou mistrů odvracet hrozbu druhé porážky za sebou. Úřadujícím šampionům pomohla na Nou Campu s Valencií chyba hostujícího gólmana Caňizarese, jemuž z rukou vypadl míč před Deka, a ten deset minut před koncem zařídil vyrovnání na 2:2. Real Madrid ve čtvrteční dohrávce zdolal Bilbao 3:1.

Espaňol Barcelona po víkendovém vítězství nad Realem Madrid tentokrát v lize neuspěl. Pohárový soupeř Teplic dnes prohrál na hřišti Santanderu 0:1 po brance Antonita ze 70. minuty. Barcelonskému týmu nebylo nic platné ani vyloučení Anina čtyři minuty před koncem.

Sestava Espaňolu: Kameni - Jarque, D. García, Armando Sá, Domi - Lopo, Juanfran, Fredson (61. Ito), Costa (85. Corominas) - Albert Riera (60. De la Peňa), Luis García.

Ani ve čtvrtém kole se neprobralo loňské překvapení Villarreal. Účastník Ligy mistrů prohrál 1:2 doma s Celtou Vigo a s dvěma získanými body se dělí o poslední místo s Alavésem.

Jako ve zlém snu si ve čtvrteční dohrávce s Bilbaem připadal obránce Jonathan Woodgate při své ligové premiéře za Real. Anglický fotbalista, který celou uplynulou sezonu promarodil s vážně poraněným stehnem, si si dal nejprve vlastní gól a necelou půlhodinu před koncem dostal červenou kartu.

Woodgate čekal na svůj první ligový start za Real sedmnáct měsíců. Po 25 minutách však poslal míč do vlastní sítě, když se snažil odhlavičkovat nebezpečný centr útočníka Bilbaa Etxeberrii.

Po faulu na stejného hráče pak v 66. minutě dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně ze hřiště.

Real nicméně zápas otočil, po vyrovnávací brance Brazilce Robinha se o to postaral dvěma rychlými góly španělský kapitán Raúl. V tabulce si madridský klub polepšil na páté místo, Bilbao je patnácté.

Výsledky - 4. kolo:
Villarreal - Vigo 1:2
(80. Riquelme - 26. a 47. Baiano), Sevilla - Cádiz 0:0, Zaragoza - Osasuna Pamplona 3:1 (50. Milito, 81. Garcia, 83. Savio - 90. Delporte), La Coruňa - Betis Sevilla 1:1 (45. Tristan - 29. Oliveira), Barcelona - Valencie 2:2 (45. Giuly, 76. Deco - 52. z pen. a 54. Villa), San Sebastian - Atlético Madrid 3:2 (55. a 90. Kovačevič, 81. Nihat - 9. Torres, 18. Kežman), Getafe - Mallorca 1:1 (7. Guiza - 87. Navarro), Málaga - Alavés 0:0, Santander - Espaňol 1:0 (70. Antonito), Real Madrid - Athletic Bilbao 3:1 (65. a 69. Raúl, 53. Robinho - 25. vlastní Woodgate).