Rozzlobený Arsene Wenger vyčítá Anthonymu Taylorovi, čtvrtému rozhodčímu,...

Rozzlobený Arsene Wenger vyčítá Anthonymu Taylorovi, čtvrtému rozhodčímu, rozhodnutí jeho kolegy Jona Mosse. | foto: Reuters

Wenger zuřil, pak se omlouval. Rozjasnila ho panenkovská penalta

• 18
Vyletěl z lavičky a vzrušeně gestikuloval. Na čtvrtého rozhodčího křičel, v tunelu mezi střídačkami do něj dokonce strčil. „Měl jsem se ovládnout a mlčet,“ litoval později Arsene Wenger před televizní kamerou. Už klidný a v lepší náladě. Jeho Arsenal totiž v napínavém utkání udolal Burnley 2:1 a poskočil na druhé místo Premier League.

Co předtím francouzského trenéra tak rozlítilo?

Správně, byl to rozhodčí.

Jon Moss na začátku sedmiminutového nastavení nařídil penaltu pro Burnley, které vzápětí vyrovnalo. „Z mého pohledu to nebyl faul,“ vysvětloval posléze Wenger. U laviček byl důraznější. Hádal se se čtvrtým sudím Taylorem, až ho Moss přiběhl vykázat na tribunu.

„Vlastně jsem neříkal nic zvláštního, nic co byste na fotbale normálně neslyšeli. V devíti případech z deseti vás za to nevyloučí, ale pokud ano, tak jsem měl zmlknout a zmizet,“ vysvětlil po zápase novinářům.

Wenger však ze hřiště odejít nechtěl. Rozhazoval rukama a nakonec si našel místo v tunelu mezi střídačkami. „Myslel jsem, že zápas dokoukám odtud,“ nadhodil Wenger. Rozhodující moment z osmé nastavené minuty však nakonec sledoval v televizi.

„Byl jsem frustrovaný a měl jsem mlčet. Jakmile mě vyloučili, tak jsem se měl sebrat a jít domů. Omlouvám se,“ litoval znovu Wenger.

Přitom jestli se někdo může cítit po zápase na Emirates Stadium poškozený, jsou to hosté. Burnley přišlo podruhé v sezoně s Arsenalem o remízu v nastaveném čase. Znovu po sporné ofsajdové situaci a znovu po akci, do které se přimotal kapitán Laurent Koscielny.

Sporné momenty

Arsenal vs. Burnley

• 65. minuta - Granit Xhaka dostal červenou kartu zaslouženě, do souboje s Defourem šel zbytečně oběma nohama napřed. Předčasně pod sprchy šel už podruhé v sezoně, od začátku loňské sezony už dokonce popáté.
  • 90+3. - Coquelin zasáhl Barnese v pokutovém území a rozhodčí Jon Moss nařídil bez váhání penaltu. Správně.
  • 90+8. - Mee šel do souboje s Koscielným nešikovně a zasáhl ho kopačkou do obličeje. Faul to byl, jenže celé akci předcházel Koscielného ofsajd, a proto měla být hra ještě předtím přerušena.

Ten v říjnu rozhodl o výhře na stadionu Turf Moor rukou, navíc z ofsajdu. V domácím duelu - znovu v postavení mimo hru - vybojoval dlouho po vypršení základních devadesáti minut rozhodující penaltu. „Byl to jednoznačný ofsajd,“ kroutil hlavou Sean Dyche, kouč Burnley.

„Pro nás je to další zklamání, nepřišli jsme o body kvůli našemu výkonu, ale kvůli rozhodnutí rozhodčího,“ povídal zoufale a volal po zavedení videa. „Je to budoucnost fotbalu,“ myslí si.

Jenže současnost videozáznam sporných situací nezná. I proto si mohl v osmé nastavené minutě - po dlouhých dohadech a tahanicích kolem rozhodnutí rozhodčího - vzít penaltu do správy domácí Sánchez.

Stopy Nervozity? Kdepak. Jen kopa sebevědomí a drzý panenkovský „dloubák“.

„Jo, bylo to cool, hodně cool,“ okomentoval troufalost nejlepšího střelce týmu Wenger.