Erling Haaland (uprostřed) z Manchesteru City se raduje z gólu v zápase s West...

Erling Haaland (uprostřed) z Manchesteru City se raduje z gólu v zápase s West Hamem. | foto: AP

Manchester City porazil West Ham a vede ligu, Haaland překonal rekord

• 7
Fotbalisté Manchesteru City v dohrávce 28. kola anglické ligy porazili West Ham 3:0 a vrátili se do čela tabulky o bod před Arsenal, obhájci titulu navíc mají zápas k dobru. Domácí kanonýr Erling Haaland dal rekordní 35. branku v sezoně Premier League. Za londýnský tým nastoupil reprezentační obránce Vladimír Coufal, záložník Tomáš Souček chyběl kvůli žaludečním problémům.

City měli od začátku drtivý tlak. West Ham po prvním poločase udržel nerozhodný stav i díky štěstí, protože brankovou konstrukci trefili Grealish a Rodri. Pět minut po pauze zlomil odpor outsidera stoper Aké hlavou po Mahrizově centru.

V 70. minutě přidal pojistku norský útočník Haaland, který přehodil brankáře Fabianského. Nejlepší střelec soutěže 35. ligovým gólem v jednom ročníku překonal rekord Andyho Colea a Alana Shearera ze sezon 1993/94 a 1994/95. Oba na stejnou metu dosáhli v době, kdy se Premier League hrála na 42 kol.

Curtis Jones (vlevo) z Liverpoolu v souboji s Cedricem Soaresem z Fulhamu.

Skóre uzavřel střídající Foden. Zatímco úřadující mistři protáhli vítěznou ligovou sérii na devět utkání, West Ham v domácí soutěži prohrál potřetí za sebou a je patnáctý s náskokem čtyř bodů na sestupové pásmo.

Liverpool na svém stadionu zdolal Fulham 1:0, v Premier League vyhrál popáté po sobě a upevnili si pátou pozici. Ve 39. minutě proměnil penaltu nejlepší týmový střelec Salah, který si polepšil na 18 ligových zásahů v sezoně.

Dohrávky 28. kola:
Liverpool - Fulham 1:0 (39. Salah z pen.), Manchester City - West Ham United 3:0 (50. Aké, 70. Haaland, 85. Foden).

Manchester City - West Ham 3:0 (0:0)

Branky: 50. Aké, 71. Haaland, 85. Foden. Rozhodčí: Brooks – Wilkes, Greenhalgh. ŽK:49. Downes.

Manchester City Ortega – Walker (C), Dias, Aké (77. Akanji) – Stones, Rodri (90+1. Ka. Phillips), Álvarez (77. Foden), B. Silva – Mahriz, Grealish – Haaland.

West Ham Fabiański – Emerson, Ogbonna, Kehrer, Coufal (62. Be. Johnson), Cresswell (C) – Paquetá, Downes, Fornals, Bowen (79. Benrahma) – Antonio (67. Ings).