Victor Lindelof (vpravo) z Manchesteru United v souboji s Jamesem...

Victor Lindelof (vpravo) z Manchesteru United v souboji s Jamesem Wardem-Prowsem ze Southamptonu. | foto: AP

Manchester United nasázel Southamptonu devět gólů, oslabený Arsenal padl

• 24
Fotbalisté Manchesteru United ve 22. kole anglické ligy doma deklasovali oslabený Southampton 9:0, vyrovnali své nejvyšší vítězství v historii Premier League a bodově dotáhli vedoucího městského rivala City. Lídři tabulky mají dva zápasy k dobru. Arsenal bez dvou vyloučených hráčů prohrál na stadionu Wolverhamptonu 1:2. Londýnský celek nebodoval poprvé po sedmi zápasech a je na desátém místě.

Southampton na stadionu Old Trafford od začátku tahal za kratší konec a už ve druhé minutě dostal červenou kartu Alexandre Jankewitz. United v úvodním poločase v přesilovce nastříleli čtyři góly. Trefili se Aaron Wan-Bissaka, Marcus Rashford, Edinson Cavani a do vlastní branky zamířil Jan Bednarek.

United dominovali i po změně stran a debakl zvýraznili dalšími góly střídající Anthony Martial, Scott McTominay a Bruno Fernandes z penalty, před níž byl vyloučen také Bednarek. Poté ještě druhou trefu zaznamenal Martial a v nastavení uzavřel skóre další náhradník Daniel James.

Manchesterský tým zvítězil po dvou kolech, výsledkem 9:0 už předloni zostudil Leicester a v roce 1995 Ipswich. Southampton prohrál počtvrté v řadě a je dvanáctý, v minulé sezoně „Svatí“ utrpěli devítibrankový debakl s Leicesterem.

Arsenal ve Wolverhamptonu začal dobře. Bukayo Saka už v první minutě trefil tyčku, poté jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Po půlhodině hry hosty přece jenom poslal do vedení Nicolas Pépé.

Thomas Partey (vpravo) z Arsenalu v souboji s Pedrem Netem z Wolverhamptonu.

Problémy „Kanonýrů“ odstartoval v nastaveném čase první půle David Luiz, který v šestnáctce fauloval unikajícího Williana Josého a byl vyloučen. Z penalty vyrovnal Rúben Neves.

Jeho portugalský spoluhráč Joao Moutinho krátce po přestávce otočil skóre výstavní dalekonosnou ranou o tyč. V 72. minutě brankář Arsenalu Bernd Leno zahrál rukou mimo pokutové území a také dostal červenou kartu. „Vlci“ uspěli po sérii osmi kol bez vítězství a jsou čtrnáctí.

Poslední Sheffield doma zdolal West Bromwich 2:1, potřetí v sezoně Premier League vyhrál a oživil naděje na záchranu. Na první nesestupovou příčku ztrácí deset bodů.

Výsledky 22. kola:
Sheffield United - West Bromwich 2:1
(56. Bogle, 73. Sharp - 41. Phillips), Wolverhampton - Arsenal 2:1 (45.+5 Neves z pen., 49. Moutinho - 32. Pépé),  Manchester United - Southampton 9:0 (69. a 90. Martial, 18. Wan-Bissaka, 25. Rashford, 34. vlastní Bednarek, 39. Cavani, 71. McTominay, 87. Fernandes z pen., 90.+3 James), Newcastle - Crystal Palace 1:2 (2. Shelvey - 21. Riedewald, 25. Cahill).