Harry Kane proměňuje penaltu proti Evertonu.

Harry Kane proměňuje penaltu proti Evertonu. | foto: AP

Tottenham skolil Everton, Leicester zůstal bez gólu. Poslední je Nottingham

• 0
Tottenham zvítězil v 11. kole anglické fotbalové ligy na domácím hřišti nad Evertonem 2:0 a bodově se dotáhl na druhý Manchester City. Obhájce titulu má k dobru nedělní zápas na stadionu Liverpoolu, o bod výše postavené lídry z Arsenalu bude hostit Leeds.

Tottenham poslal do vedení jeho nejlepší střelec Kane, který v 59. minutě proměnil penaltu a devátým gólem v sezoně se znovu osamostatnil na druhém místě tabulky kanonýrů před Toneym z Brentfordu a za suverénním Haalandem z týmu City. Pojistku přidal čtyři minuty před koncem Höjbjerg.

Wolverhampton zvítězil doma nad Nottinghamem 1:0 a vymanil se ze sestupových příček. V 56. minutě rozhodl gólem z penalty Rúben Neves, který zároveň ukončil 370 minut trvající střelecký půst svého týmu. Hosté měli příležitost vyrovnat v 79. minutě také z pokutového kopu, ale Johnson jej na rozdíl od portugalského reprezentanta neproměnil.

Domácí se díky výhře prozatím dostali ze sestupového pásma o dva body před Southampton, který se v neděli utká s West Hamem. Nottingham protáhl šňůru bez vítězství na osm zápasů a je poslední o skóre za Leicesterem, který uhrál bezbrankovou domácí remízu s Crystal Palace.

Bournemouth na hřišti Fulhamu dvakrát ztratil vedení a remizoval se sousedem v tabulce 2:2. Na devátém místě má stále o bod více.

Výsledky 11. kola: Leicester - Crystal Palace 0:0, Fulham - Bournemouth 2:2 (22. Diop, 52. Mitrovič - 2. Solanke, 29. Lerma), Wolverhampton - Nottingham 1:0 (56. Neves z pen.), Tottenham - Everton 2:0 (59. Kane z pen., 86. Höjbjerg).