ODPLATA SE DAŘÍ. Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Lukase Podolského (uprostřed) proti Liverpoolu. | foto: AP

Arsenalu odveta za potupu vyšla, Liverpool vyřadil z Anglického poháru

• 8
Arsenal oplatil Liverpoolu nedávnou potupu 1:5 z Premier League a rivala vyřadil z Anglického poháru. Osmifinálový duel skončil vítězstvím londýnského klubu 2:1, v dalším kole se utká s Evertonem. Ten si poradil se Swansea.

Arsenal, za který k zápasu nebyl nominován český záložník Tomáš Rosický, před týdnem v lize v Liverpoolu dostal dva góly během prvních deseti minut, další dva za dalších deset minut. I tentokrát soupeře Liverpool v úvodu zaskočil, ale vyložené šance neproměnil.

A tak po čtvrthodině po závaru před brankou Liverpoolu se skákavou střelou prosadil Oxlade-Chamberlain. Hrál se strhující zápas, útoky se střídaly na obou stranách.

Arsenal dal druhý gól krátce po zahájení druhé půle, kdy se trefil německý útočník Podolski. Ale Liverpool se nevzdal. Gerrard z penalty snížil, pak měl výhodu přímého kopu z dobré pozice, ale trefil jen zeď. A sudí Webb si pak netroufl odpískat druhý pokutový kop, když Oxlade-Chamberlain srazil ve vápně Suáreze.

Arsenal nakonec vedení uhájil.

Do čtvrtfinále postoupily také Manchester City, loňský finalista už v sobotu porazil Chelsea 2:0. Dál jde i obhájce trofeje druholigový Wigan, který zvítězil na hřišti prvoligového Cardiffu 2:1. Sunderland i s Ondřejem Čelůstkou zdolal Southampton.

Překvapivě mezi nejlepšími osmi je i Sheffield United, který v třetí lize bojuje o záchranu. Zdolal druholigový Nottingham 3:1.

Zbývající čtvrtfinalisté vzejdou z duelů Sheffield Wednesday - Charlton Athletic, Brighton & Hove Albion - Hull City.