Josh Brownhill z Bristolu slaví s fanoušky nečekaný postup přes Manchester...

Josh Brownhill z Bristolu slaví s fanoušky nečekaný postup přes Manchester United. | foto: AP

Manchester United nečekaně vypadl z Ligového poháru s Bristolem

• 13
Fotbalisté Manchesteru United nečekaně vypadli ve čtvrtfinále Ligového poháru po porážce 1:2 s druholigovým Bristolem, a tak na svůj letošní triumf v této v soutěži nenaváží. O domácí výhře outsidera rozhodl ve třetí nastavené minutě Korey Smith.

Trenér Manchesteru José Mourinho sice nasadil kombinovanou sestavu, nechyběly v ní ale hvězdy Paul Pogba či Zlatan Ibrahimovic. Francouz Pogba se vrátil po třízápasovém distanci, švédský kanonýr Ibrahimovic nastoupil v základní sestavě poprvé od 20. dubna.

Favorizovaní hosté si v prvním poločase vypracovali několik šancí, ale Ibrahimovic a Marcus Rashford trefili jen brankovou konstrukci. Od 51. minuty navíc museli dohánět, neboť Bristol poslal do vedení křížnou střelou do horního rohu Joe Bryan.

O sedm minut později se už prosadil hvězdný Ibrahimovic, jenž vyrovnal přízemní dělovkou z trestného kopu. Domácí ale nakonec strhli výhru na svou stranu, poté co v závěrečných sekundách vstřelil vítězný gól z otočky Smith.

Bristol tak na své cestě Ligovým pohárem vyřadil už čtvrtý klub Premier League a v semifinále ho čeká další výzva v podobě suverénního lídra nejvyšší soutěže Manchesteru City.

V druhém středečním čtvrtfinále porazila Chelsea 2:1 Bournemouth a utká se v londýnském derby s Arsenalem.

Bristol City FC - Manchester United 2:1 (0:0)

Branky: 51. Bryan, 90+3. Smith - 58. Ibrahimović. Rozhodčí: Mike Dean – Simon Long, Ian Hussin. ŽK:47. Paterson, 89. Taylor - 74. Rashford, 89. Pogba.

Bristol City FC Steele – Wright, Flint, Baker, Magnusson (69. Taylor) – Brownhill (74. Eliasson), Smith, Pack, Bryan – Paterson, Reid

Manchester United Romero – Lindelöf, Rojo, Blind (61. Lukaku) – Darmian (90+5 Smalling), McTominay, Pogba, Shaw – Martial, Rashford – Ibrahimović (C) (69. Mkhitaryan)