Gabriel Jesus a Kevin De Bruyne z Manchesteru City slaví gól.

Gabriel Jesus a Kevin De Bruyne z Manchesteru City slaví gól. | foto: AP

Liverpool vyhrál i sedmý zápas, Dúbravka dostal v Leicesteru pět gólů

• 9
Sedmý zápas, sedmé vítězství. Fotbalisty Liverpoolu neobral o body ani nováček, Sheffield United v úvodním utkání 7. kola suverénnímu lídrovi podlehl 0:1, gól dal Wijnaldum. Mistrovský Manchester City se v těžkém utkání na Evertonu probil k výhře 3:1 a ztrácí dál pět bodů.

Liverpool vyhrál všech sedm  zápasů. Aby už Premier League vypsala odměnu, kdo ho jako první přibrzdí.

V součtu s minulým ročníkem Liverpool vyhrál šestnáctý ligový duel za sebou.

V případě dalších dvou vítězství úřadující vítězové Ligy mistrů vyrovnají rekordní šňůru Manchesteru City z roku 2017.

Hosté se v Sheffieldu dlouho hledali, přesto je mohl těsně před pauzou poslat do vedení Sadio Mané, ale trefil jen tyč.

Ve druhé půli přečkali několik šancí soupeře a v 70. minutě otevřeli skóre z první střely na branku. Slabší chvilku si vybral gólman Dean Henderson a mezi rukavicemi propustil slabý pokus Georginia Wijnalduma.

Brazilský útočnímk Gabriel Jesus zařídil City vedení ve 24. minutě, ještě do přestávky za Everton odpověděl Dominic Calvert-Lewin rovněž hlavou. Druhý poločas už patřil mužstvu Pepa Guardioly. V 71. minutě se Rijád Mahriz trefil z přímého kopu a těsně před koncem přidal pojistku Raheem Sterling, jehož ránu o břevno musela potvrdit branková technologie.

Tottenham doma zdolal Southampton 2:1, přestože od 31. minuty hrál bez vyloučeného obránce Sergeho Auriera. Všechny góly padly už v prvním poločase. Na úvodní trefu Tanguye Ndombeleho odpověděl Danny Ings, který potrestal hrubku brankáře Huga Llorise.

Kanonýr Harry Kane ale ve 43. minutě zařídil tři body a posun na čtvrtou pozici. Tottenham se částečně omluvil fanouškům za úterní senzační vyřazení z Ligového poháru s Colchesterem ze čtvrté ligy.

Chelsea na svém stadionu zdolala Brighton 2:0. Góly dali po změně stran Jorginho z pokutového kopu a Willian. Londýnské mužstvo pod trenérem Frankem Lampardem poprvé v sezoně udrželo čisté konto.

Leicester deklasoval Newcastle 5:0 a posunul se na třetí místo tabulky, Newcastle je předposlední.

Domácí poslal do vedení po čtvrthodině hry po individuální akci Ricardo Pereira, který se poprvé v anglické lize trefil ve dvou zápasech po sobě. Hosté navíc dohrávali od 43. minuty bez vyloučeného Isaaca Haydena, který viděl za ostrý skluz červenou kartu.

Po změně stran přidal favorit další čtyři branky, dvakrát překonal gólmana Martina Dúbravku nejlepší střelec týmu Jamie Vardy. Od březnového nástupu trenéra Brendana Rodgerse k týmu Leicesteru dal anglický kanonýr 14 gólů v 17 zápasech, nikdo v Premier League nemá lepší bilanci.

Výsledky 7. kola: Sheffield United - Liverpool 0:1 (70. Wijnaldum),
Sheffield United - Liverpool 0:1 (70. Wijnaldum), Aston Villa - Burnley 2:2 (33. El Ghazi, 79. McGinn - 68. Rodriguez, 81. Wood), Bournemouth - West Ham United 2:2 (17. King, 46. C. Wilson - 10. Jarmolenko, 74. Cresswell), Chelsea - Brighton 2:0 (50. Jorginho z pen., 76. Willian), Crystal Palace - Norwich 2:0 (21. Milivojevič z pen., 90.+2 Townsend), Tottenham - Southampton 2:1 (24. Ndombele, 43. Kane - 39. Ings), Wolverhampton - Watford 2:0 (18. Doherty, 61. vlastní Janmaat), Everton - Manchester City 1:3 (33. Calvert-Lewin - 24. Gabriel Jesus, 71. Mahriz, 84. Sterling), Leicester - Newcastle 5:0 (54. a 64. Vardy, 16. Pereira, 57. vlastní Dummett, 90. Ndidi).

20.Watford70254:202

Crystal Palace FC - Norwich City 2:0 (1:0)

Branky: 21. Milivojević, 90+2. Townsend. Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Simon Bennett. ŽK:58. J. Ayew, 89. Schlupp, 90+4. Milivojević - 64. Stiepermann.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Kelly, Cahill, van Aanholt – McArthur (79. James McCarthy), Milivojević (C), Kouyaté (70. Townsend) – Zaha, Schlupp – J. Ayew (90. Meyer).

Norwich City Fährmann (22. McGovern) – Aarons, Amadou, Godfrey (C), Lewis – Leitner, McLean – Buendía, Stiepermann (66. Drmić), Cantwell (81. Roberts) – Pukki.

Přejít na on-line reportáž

Aston Villa FC - Burnley FC 2:2 (1:0)

Branky: 33. El Ghazi, 79. J. McGinn - 68. Jay Rodriguez, 81. Wood. Rozhodčí: Mason – Wilkes, Scholes. ŽK:86. Trézéguet - 23. A. Barnes, 44. Tarkowski, 77. A. Westwood, 90+7. Jay Rodriguez. Diváci: 41 546.

Aston Villa FC Heaton – Guilbert (C), Engels, Mings, Targett (62. Taylor) – J. McGinn, Nakamba, Hourihane – Grealish, Wesley (88. Davis), El Ghazi (70. Trézéguet).

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Hendrick, A. Westwood, Cork (46. Jay Rodriguez), McNeil – Wood, A. Barnes (83. Brady).

Chelsea FC - Brighton & Hove Albion FC 2:0 (0:0)

Branky: 50. Jorginho, 76. Willian. Rozhodčí: Kavanagh – Long, Massey. ŽK:23. Christensen, 31. M. Alonso - 28. Maupay, 33. Alzate, 49. Webster.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, Tomori, M. Alonso – Jorginho, Barkley (68. Kovačić) – Willian, Pedro (63. Hudson-Odoi), Mount – T. Abraham (84. Batshuayi).

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Webster, Dunk (C), Burn – Montoya, Bissouma (46. Bong), D. Stephens, Alzate – Groß, Maupay (80. G. Murray), Mooy (65. Connolly).

Wolverhampton Wanderers - Watford FC 2:0 (1:0)

Branky: 18. Doherty, 61. Janmaat. Rozhodčí: Tierney – Lennard, Smart. ŽK:68. Holebas. Diváci: 30 711.

Wolverhampton Wanderers Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Dendoncker, Moutinho, J. Castro – Traoré (87. Neves), Neto (57. Gibbs-White) – Jiménez (80. Cutrone).

Watford FC Foster – Janmaat, C. Dawson, Cathcart, Holebas – Doucouré, Capoue (C) – Deulofeu (46. Pereyra), Cleverley, Sarr (71. A. Gray) – Welbeck.

Everton FC - Manchester City 1:3 (1:1)

Branky: 34. Calvert-Lewin - 24. Jesus, 71. Mahríz, 85. Sterling. Rozhodčí: Oliver – Burt, Robathan. ŽK:59. Schneiderlin, 70. Y. Mina - 38. Rodri, 50. Otamendi.

Everton FC Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Schneiderlin (81. Davies), Delph – Walcott (7. Iwobi, 74. Kean), G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.

Manchester City Ederson – Walker, Otamendi, Fernandinho (C), Zinčenko – De Bruyne (80. B. Silva), Rodri, Gündoğan – Mahríz, Jesus (66. Agüero), Sterling.

Sheffield United FC - Liverpool FC 0:1 (0:0)

Branky: 70. Wijnaldum. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:63. O'Connell - 83. Adrián. Diváci: 31 774.

Sheffield United FC D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C) (77. Clarke), Fleck, Stevens – McBurnie, Robinson (60. Mousset).

Liverpool FC Adrián – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (64. Origi), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (87. Milner), Mané (90+4. Oxlade-Chamberlain).

AFC Bournemouth - West Ham United 2:2 (1:1)

Branky: 17. J. King, 46. C. Wilson - 10. Jarmolenko, 74. Cresswell. Rozhodčí: Stuart Attwell – Constantine Hatzidakis, Nicholas Hopton. ŽK:32. Rico, 88. S. Cook, 90. Lerma - 79. Diop. Diváci: 10 729.

AFC Bournemouth Ramsdale – Stacey (89. L. Cook), S. Cook (C), Aké, Rico – H. Wilson (77. Groeneveld), Lerma, Billing (89. Francis), J. King – C. Wilson, Solanke.

West Ham United Fabiański (34. Roberto) – Fredericks, Diop, Ogbonna, Cresswell – Noble (C) (75. Wilshere), Rice – Jarmolenko, Fornals (67. Lanzini), Anderson – Haller.

Tottenham Hotspur - Southampton FC 2:1 (2:1)

Branky: 24. NDombèlé, 43. Kane - 39. Ings. Rozhodčí: Scott – Davies, Eaton. ŽK:27. Aurier - 68. Jošida, 82. Bednarek. ČK:31. Aurier.

Tottenham Hotspur Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks (90+2. Wanyama), NDombèlé (78. Dier) – Eriksen – Kane, Son Hung-min (64. Lamela).

Southampton FC Gunn – Vestergaard (79. Armstrong), Bednarek, Jošida, Bertrand – Romeu, P.-E. Höjbjerg – Ward-Prowse, Boufal (88. S. Long) – Ings (83. Obafemi), Redmond.

Leicester City - Newcastle United 5:0 (1:0)

Branky: 16. R. Pereira, 54. Vardy, 57. P. Dummett, 64. Vardy, 90. Ndidi. Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin. ŽK:24. Vardy - 88. Schär. ČK:43. Hayden. Diváci: 32 168.

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, Söyüncü, J. Evans, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (84. D. Gray), Tielemans, Praet (79. Choudhury), H. Barnes (58. Albrighton) – Vardy.

Newcastle United Dúbravka – Krafth, Schär, Lascelles (C), P. Dummett – Hayden, Longstaff – Atsu, Muto (45+1. Ki Song-jung), Almirón (74. Yedlin) – Joelinton (63. Carroll).