Fotbalisté Manchesteru City se radují z gólu proti Crystal Palace.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z gólu proti Crystal Palace. | foto: Reuters

Manchester City vyhrál a může slavit už v neděli, uspěla i Chelsea

• 1
Fotbalisté Manchesteru City zdolali v anglické lize Crystal Palace 2:0 a v neděli můžou oslavit titul, pokud městský rival United podlehne Liverpoolu. Chelsea si vítězstvím v londýnském derby s Fulhamem (2:0) upevnili čtvrtou příčku v tabulce. Sobotní program 34. kola pokračuje duelem Everton - Aston Villa, od 21 hodin ho můžete sledovat minutu po minutě.

Pakliže v neděli United doma Liverpoolu nepodlehnou, platí, že City stačí ve zbývajících střetnutích tři body. Slavit tak teoreticky mohou už příští sobotu proti Chelsea. Třetí titul z posledních čtyř ročníků je blízko.

Manchester rozhodl o triumfu nad londýnským celkem v rozmezí 57. až 59. minuty, kdy se trefili Agüero a Torres.

Nevadilo, že trenér Pep Guardiola před úterní semifinálovou odvetou Ligy mistrů s Paris Saint-Germain nechal celý zápas na lavičce odpočívat řadu opor včetně De Bruyneho nebo Mahrize, kteří se gólově podíleli na středečním vítězství 2:1 ve francouzské metropoli.

„Po Lize mistrů je to pokaždé náročné, ale hráči, kteří v Paříži nehráli, dostali dnes šanci a chopili se toho dokonale,“ řekl Guardiola pro BT Sport.

City vyhráli od prosince 19. soutěžní venkovní zápas, čímž vylepšili anglický rekord. Crystal Palace nezvítězil ve čtvrtém kole po sobě.

Chelsea v londýnském derby potvrdila roli favorita a upevnila si pozici, která zaručuje účast v Lize mistrů. Obě branky vstřelil Kai Havertz.

„Blues“ ve středu čeká na Stamford Bridge semifinálová odveta Champions League s Realem Madrid, na jehož hřišti skončil úvodní zápas 1:1. Fulham nevyhrál šesté kolo po sobě a po jediné sezoně mezi elitou je blízko návratu do druhé ligy. Na první nesestupovou pozici ztrácí devět bodů, Newcastle i Burnley ale mají zápas k dobru.

Everton doma podlehl Aston Ville. Hosté vedli od 13. minuty díky Watkinsovi, o chvíli později vyrovnal Calvert-Lewin. Plný bodový zisk vystřelil birminghamskému mužstvu v 80. minutě El Ghazi.

Brighton porazil Leeds 2:0 a naplno bodoval po čtyřech kolech. V prvním poločase se z penalty prosadil Gross, po změně stran přidal pojistku Welbeck.

Sobotní výsledky 34. kola: Crystal Palace - Manchester City 0:2 (57. Agüero, 59. Torres), Brighton - Leeds 2:0 (14. Gross z pen., 79. Welbeck), Chelsea - Fulham 2:0 (10. a 49. Havertz), Everton - Aston Villa 1:2 (19. Calvert-Lewin - 13. Watkins, 80. El Ghazi).

Chelsea FC - Fulham FC 2:0 (1:0)

Branky: 10. Havertz, 49. Havertz. Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes. ŽK:41. K. Zouma - 90+4. Aina.

Chelsea FC Mendy – Christensen, Silva (C), K. Zouma – R. James, Gilmour, Mount (76. T. Abraham), Chilwell (81. M. Alonso) – Zijach (66. Kanté), Werner – Havertz.

Fulham FC Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, A. Robinson – Anguissa, Lemina (78. Carvalho) – Cavaleiro (78. Onomah), Decordova-Reid, Lookman – Maja (81. A. Mitrović).

Přejít na on-line reportáž

Crystal Palace FC - Manchester City 0:2 (0:0)

Branky: 57. Agüero, 59. F. Torres. Rozhodčí: Coote – Perry, Hopton. ŽK:49. Milivojević, 81. Kouyaté.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Kouyaté, Dann, T. Mitchell – Riedewald (59. Schlupp), Milivojević (C), Eze – A. Townsend (82. J. Ayew), Ch. Benteke (67. Mateta), Zaha.

Manchester City Ederson – Cancelo, Laporte, N. Aké, B. Mendy – F. Torres, Fernandinho (C) (67. Zinčenko), Rodri, Sterling – Agüero, Jesus.

Brighton & Hove Albion FC - Leeds United 2:0 (1:0)

Branky: 14. Groß, 79. Welbeck. Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Davies. ŽK:76. Groß - 88. Ayling.

Brighton & Hove Albion FC Sánchez – Webster, Dunk (C), White – Veltman, Groß, Bissouma (90+2. Mac Alister), Burn – Trossard (81. Džahánbachš) – Maupay, Welbeck (90. Moder).

Leeds United Meslier – Ayling (C), D. Llorente (79. P. Hernández), Struijk, Alioski (46. Poveda) – Koch – Dallas, Klich, T. Roberts, Harrison – Bamford (59. Rodrigo).

Everton FC - Aston Villa FC 1:2 (1:1)

Branky: 19. Calvert-Lewin - 13. Watkins, 81. El Ghazi. Rozhodčí: Hooper – Lennard, Eaton. ŽK:41. Douglas Luiz, 90. El Ghazi.

Everton FC Pickford – Coleman (C), Godfrey, Holgate, Digne – Allan, A. Gomes (70. Delph) – Richarlison, Iwobi (76. Bernard), G. Sigurdsson (82. J. King) – Calvert-Lewin.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – B. Traoré (88. J. Ramsey), Barkley, El Ghazi (90+2. Davis) – Watkins.