Mohamed Salah z Liverpoolu slaví vstřelení gólu do sítě Brightonu.

Mohamed Salah z Liverpoolu slaví vstřelení gólu do sítě Brightonu. | foto: AP

Liverpool stále neinkasoval, Arsenal vyhrál derby. City ztratilo

• 12
Liverpool i ve třetím kole anglické ligy udržel čisté konto, k výhře nad Brightonem mu stačil jeden gól. Fotbalisté Arsenalu doma porazili West Ham 3:1 a konečně získali první body. Manchester City poprvé v novém ročníku nezvítězil, na hřišti Wolverhamptonu remizoval 1:1. Domácí Boly si však k brance pomohl rukou.

Trenéra Liverpoolu Kloppa musí těšit dvě věci: jeho svěřenci vyhráli všechna dosavadní soutěžní utkání a navíc v nich ještě neobdrželi branku. O výhře 1:0 nad Brightonem rozhodl Salah ve 23. minutě, když zakončil rychlou akci technickou střelou na zadní tyč.

Arsenal v předchozích ligových zápasech prohrál s Manchesterem City a s Chelsea a dobře nezačal ani londýnské derby. Hosty poslal do vedení ve 25. minutě přízemní střelou Arnautovic, ale už za pět minut odpověděl nepokrytý Monreal.

Druhý poločas patřil domácím. V 70. minutě jim daroval vedení vlastním gólem Diop, jenž tečoval do branky Lacazetteovu střelu. V nastavení ještě přidal pojistku náhradník Welbeck. West Ham pod vedením nového kouče Pellegriniho i potřetí v novém ročníku prohrál.

Wolverhamptonu v prvním poločase proti Manchesteru City dvakrát pomohla branková konstrukce. Nejprve Agüero, který minule dal proti Huddersfieldu hattrick, trefil tyč. O chvíli později Sterlingovu ránu gólman Patrício vytáhnul na břevno.

Hráči Wolverhamptonu v 57. minutě otevřeli skóre. Na Moutinhův centr si naběhl volný Boly a v pádu šťastně zakončil hlavou. Podle opakovaných záběru však francouzský obránce zahrál rukou.

Favorit vyrovnal v 69. minutě. Gündogan z přímého kopu našel v šestnáctce Laportea a ten razantní hlavičkou nedal Patríciovi šanci. Francouzský stoper dal premiérový soutěžní gól za City od lednového příchodu z Bilbaa.

Hosté mohli v závěru otočit skóre, ale další hlavičku střídajícího Jesuse zlikvidoval Patrício a Agüero v páté minutě nastavení napálil z přímého kopu opět břevno. Wolves cenný bod udrželi, dál však čekají na první vítězství po návratu do Premier League

Sobotní výsledky 3. kola: Wolverhampton - Manchester City 1:1 (57. Boly - 69. Laporte), Arsenal - West Ham United 3:1 (30. Monreal, 70. vlastní Diop, 90.+2 Welbeck - 25. Arnautovic), Bournemouth - Everton 2:2 (75. King z pen., 79. Aké - 56. Walcott, 66. Keane), Huddersfield - Cardiff 0:0, Southampton - Leicester 1:2 (52. Bertrand - 56. Gray, 90.+2 Maguire), Liverpool - Brighton 1:0 (23. Salah).