Stoper Juan Foyth z Tottenhamu oslavuje svoji trefu do sítě Crystal Palace.

Stoper Juan Foyth z Tottenhamu oslavuje svoji trefu do sítě Crystal Palace. | foto: Reuters

Tottenham těsně zdolal Crystal Palace, Newcastle slaví vítězství

• 0
Fotbalisté Tottenhamu ve 12. kole Premier League vyhráli na hřišti Crystalu Palace 1:0, zápas rozhodl při svém druhém startu v nejvyšší anglické soutěži stoper Foyth. Dařilo se též Newcastlu s brankářem Dúbravkou či Cardiffu, oba celky doma zvítězily 2:1.

Fotbalisté i fanoušci Leicesteru se před utkáním s Burnley rozloučili s tragicky zesnulým majitelem klubu Vičajem Srivadtanaprapchou. Domácí hráči nastoupili na svém stadionu poprvé od nehody vrtulníku, při které thajský miliardář zemřel s dalšími čtyřmi lidmi. Zápas skončil bezbrankovou remízou.

Hráči i fanoušci uctili vzpomínku zesnulých minutou ticha a speciálními tričkami či šálami. Před zápasem se také konal pochod městem k místu pádu vrtulníku u stadionu, kromě tisíců klubových příznivců se ho zúčastnili i někteří hráči. V zápase se poté Leicester poprvé v sezoně střelecky neprosadil, proti Burnley mu nestačila ani výrazná převaha v počtu střel a držení míče.

Tottenham zvládl londýnské derby na hřišti Crystalu Palace 1:0, zápas rozhodl při svém teprve druhém ligovém startu stoper Foyth. Mladý Argentinec si připsal premiérový zásah v Premier League hlavou po rohovém kopu. Crystal Palace podlehl Tottenhamu 0:1 už popáté v řadě, hosté se v tabulce bodově dotáhli na druhou Chelsea.

Cardiff porazil doma Brighton 2:1, druhou výhru si připsal i Newcastle, jenž díky brankám Salomona Rondóna zvítězil 2:1 nad Bournemouthem.

Brighton poslal proti Cardiffu do vedení v 6. minutě kapitán Dunk, který si naběhl za obranu na Marchův centr z přímého kopu. Po necelé půlhodině hry ale vyrovnal třetím gólem v sezoně Paterson. V 34. minutě byl vyloučen po ostrém skluzu Stephens. Velšský celek zužitkoval dlouhou přesilovku až v poslední minutě řádné hrací doby, po obrovském závaru před brankou se jako poslední dostal k míči Bamba a zblízka překonal Ryana.

Druhou výhru za sebou zařídil prvními ligovými góly v dresu Newcastlu útočník Rondón. Venezuelský reprezentant otevřel skóre v 7. minutě a ještě do poločasu zvýšil hlavou po Kenedyho centru. V jednom zápase Premier League dal dva góly podruhé v kariéře. Newcastle se díky zisku sedmi bodů z posledních tří utkání dostal mimo sestupové příčky na 14. místo.

Výsledky 12. kola: Cardiff - Brighton 2:1 (28. Paterson, 90. Bamba - 6. Dunk), Huddersfield - West Ham United 1:1 (6. Pritchard - 74. Anderson), Leicester - Burnley 0:0, Newcastle - Bournemouth 2:1 (7. a 40. Rondón - 45.+6 Lerma), Southampton - Watford 1:1 (20. Gabbiadini - 82. Holebas), Crystal Palace - Tottenham 0:1 (66. Foyth).