Mason Mount (vlevo) z Chelsea se snaží zastavit Rodriga z Manchesteru City.

Mason Mount (vlevo) z Chelsea se snaží zastavit Rodriga z Manchesteru City. | foto: Reuters

Chelsea zase dostala tři góly, soupeř Slavie vyhrál v Newcastlu a je třetí

• 9
Fotbalisté Chelsea po týdnu opět dostali tři góly, po Arsenalu jim je nastřílel i Manchester City a utkání 17. kola Premier League v Londýně vyhrál 3:1. V druhém nedělním utkání Leicester, soupeř Slavie v únorovém úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy, po dvou remízách vyhrál v Newcastlu a udržel si třetí příčku v tabulce.

Prohra ve Wolverhamptonu 1:2, vítězství nad West Hamem 3:0, prohra na Arsenalu 1:3, remíza s Aston Villou a teď další porážka. Chelsea prožívá mizerné dny.

Manchester City ji dal už v první půli tři góly a jasně vyhrál. Dotáhl se na čtvrtý Tottenham, třetí Leicester má o tři body víc.

Hosté se na Chelsea ujali vedení v 18. minutě, kdy se Ilkay Gündogan rychle otočil s míčem na hranici šestnáctky a dal třetí gól za poslední čtyři ligové zápasy. O tři minuty později se prosadil z malého vápna Phil Foden po centru Kevina De Bruyneho. Další ránu domácím po chvíli uštědřil z dorážky De Bruyne.

Chelsea zaznamenala čestný úspěch až v nastaveném čase druhé půle. Po brejku se prosadil Callum Hudson-Odoi a znemožnil ligový debut s čistým kontem Zackarymu Steffenovi. Ten nastoupil místo obvyklé jedničky Edersona, jenž onemocněl koronavirem.

Leicester po bezbrankovém poločase se v 55. minutě ujal vedení z rychlého kontru, po přihrávce Jamieho Vardyho se trefil z první střely v zápasu James Maddison.

Hosté si v St. James’ Parku pojistili vedení o čtvrt hodiny později, kdy přihrávku na hranici pokutového území využil Youri Tielemans a čtvrtým ligovým gólem v sezoně si vytvořil maximum v Premier League.

Newcastle po druhé obdržené brance soupeře zatlačil. Odražený míč z volného přímého kopu si v 82. minutě našel střídající Andy Caroll, který byl v tu dobu na hřišti tři minuty, a prostřelil hlouček hráčů před sebou.

Jedenatřicetiletý odchovanec klubu se v dresu Newcastlu trefil v Premier League poprvé od prosince 2010. V nejvyšší soutěži měl delší pauzu mezi dvěma góly za jeden klub jen Wayne Rooney v barvách Evertonu.

Jen dvě utkání se hrála v neděli v Premier League, z původního programu zmizel duel Burnley - Fulham, který byl kvůli karanténnímu opatření londýnského klubu odložen.

V sobotních zápasech Tottenham porazil Leeds, Arsenal dal čtyři góly na West Bromwichi

Liverpoolští obhájci titulu vstoupí do nového roku až pondělním utkáním na hřišti Southamptonu.

Výsledky 17. kola: Newcastle - Leicester 1:2 (82. Carroll - 55. Maddison, 73. Tielemans), Chelsea - Manchester City 1:3 (90.+2 Hudson-Odoi - 18. Gündogan, 21. Foden, 34. De Bruyne).

Chelsea FC - Manchester City 1:3 (0:3)

Branky: 90+2. Hudson-Odoi - 18. Gündoğan, 21. Foden, 34. De Bruyne. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:45+1. Pulisic, 53. Kanté, 71. Kovačić - 90. B. Silva.

Chelsea FC Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Kovačić (77. Havertz), Kanté (64. Gilmour), Mount – Zijach (64. Hudson-Odoi), Werner, Pulisic.

Manchester City Steffen – Cancelo, Stones, Rúben Dias, Zinčenko – Gündoğan (75. Fernandinho), Rodri – B. Silva, De Bruyne (C) (86. Agüero), Foden (86. Mahríz) – Sterling.

Přejít na on-line reportáž

Newcastle United - Leicester City 1:2 (0:0)

Branky: 82. Carroll - 55. Maddison, 72. Tielemans. Rozhodčí: Jones – Scholes, Eaton. ŽK:60. Tielemans, 81. Justin.

Newcastle United Darlow – Yedlin (79. Carroll), F. Fernández (C), Schär, Clark, Ritchie – Almirón (64. Jacob Murphy), S. Longstaff, M. Longstaff, Joelinton (65. Shelvey) – C. Wilson.

Leicester City Schmeichel (C) – Justin, Fofana, J. Evans, Castagne – Ndidi, Tielemans – Maddison (79. Söyüncü), Albrighton, H. Barnes – Vardy.