Souboj o míč v podání Tiemouea Bakayoka z Chelsea a Etienna Capouea z Watfordu.

Souboj o míč v podání Tiemouea Bakayoka z Chelsea a Etienna Capouea z Watfordu. | foto: Reuters

Oslabení fotbalisté Chelsea nestačili na Watford, dostali čtyři góly

• 6
Fotbalisté Chelsea podruhé za sebou prohráli a v tabulce anglické ligy zůstávají čtvrtí. Obhájci mistrovského titulu padli 1:4 na hřišti Watfordu, kde hráli hodinu v oslabení. Trenér Javi Gracia, který se Watfordu ujal před dvěma týdny, si tak s týmem připsal první výhru.

Po půlhodině hry oslabil hosty Bakayoko, jenž dostal v rychlém sledu dvě žluté karty, a Watford přesilovku ještě před přestávkou využil. Brankář Courtois fauloval ve vápně barcelonskou posilu Deulofeua a pokutový kop proměnil ve 42. minutě kapitán Deeney.

Brankář Thibaut Courtois z Chelsea zasahuje.
Pedro (vlevo) z Chelsea sleduje, kam odhlavičkuje míč Adrian Mariappa z...

Domácí přehrávali londýnského favorita i po změně stran a měli další šance, ale Deulofeu ani Doucouré nedokázali vedení pojistit. Pořádná přestřelka se strhla až v závěrečné desetiminutovce: nejprve vyrovnal Hazard, ale za Watford bleskově odpověděli Janmaat, Deulofeu a v nastavení ještě Pereyra.

Svěřenci trenéra Antonia Conteho prohráli o tři góly i v minulém kole, kdy doma nečekaně podlehli Bournemouthu 0:3. Jedenáctý Watford vytěžil z předchozích pěti zápasů jen dva nerozhodné výsledky, nyní ale zvýšil odstup od sestupového pásma na šest bodů.

Výsledek 26. kola:
Watford - Chelsea 4:1
(42. Deeney z pen., 84. Janmaat, 88. Deulofeu, 90.+1 Pereyra - 82. Hazard).

Watford FC - Chelsea FC 4:1 (1:0)

Branky: 42. Deeney, 84. Janmaat, 88. Deulofeu, 90+1. Pereyra - 82. E. Hazard. Rozhodčí: Dean – Hussin, Holmes. ŽK:45. Richarlison, 50. Prödl - 25. Bakayoko, 58. David Luiz, 62. Fàbregas. ČK:30. Bakayoko.

Watford FC Karnezis – Mariappa, Prödl, Holebas – Janmaat, Capoue, Doucouré, Zeegelaar – Deulofeu (89. Carrillo), Richarlison (65. Pereyra) – Deeney (C) (90+3. Gray).

Chelsea FC Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Bakayoko, Zappacosta – Willian (34. Fàbregas), Pedro (64. Giroud) – E. Hazard.