NEPROSADIL SE. Sergio Agüero (vpravo) se snaží natlačit před Carla Jenkinsona. | foto: AP

Manchester City prohrál na West Hamu, Liverpool ztratil doma s Hullem

• 14
Fotbalisté Manchesteru City si v 9. kole anglické ligy připsali třetí prohru. Domácímu West Hamu podlehli 1:2 a na vedoucí Chelsea, která v neděli hraje na hřišti Manchesteru United, ztrácí pět bodů. Arsenal vyhrál v Sunderlandu 2:0, Český záložník Tomáš Rosický nastoupil na poslední minutu. Liverpool hrál doma 0:0 s Hullem.

West Hamu se podařilo uhlídat argentinského kanonýra Sergia Agüera, který skóroval v pěti předchozích zápasech svého týmu a před týdnem nastřílel čtyři branky Tottenhamu.

Do vedení poslal domácí Morgan Amalfitano, když ve 21. minutě zblízka snadno uklidil do sítě přihrávku Ennera Valencii.

Druhou branku domácích přidal Diafra Sakho a stal se prvním hráčem West Hamu, kterému se podařilo dát gól v šesti startech v Premier League po sobě. Jeho trefu potvrdil systém na hlídání brankové čáry.

Hned z protiútoku snížil David Silva, další gól však už obhájce titulu nepřidal. West Ham zažívá nejlepší vstup do sezony za 15 let.

Manchester City tak ztratik druhou příčku, na kterou se po výhře nad Stoke vyšvihl Southampton.

Arsenal ukončil sérii tří bodových ztrát vítězstvím 2:0 nad Sunderlandem. O první branku zápasu se postaral ve 30. minutě Alexis Sánchez, který obral nedaleko poloviny hřiště o míč stopera Wese Browna a úspěšně zakončil samostatný únik.

Záložník londýnského týmu Tomáš Rosický se dostal na hřiště až v poslední minutě, byl tak na trávníku při druhém Sánchezově zásahu po chybě brankáře Vita Mannoneho. Jeho tým se díky lepšímu skóre posunul na páté místo před Liverpool, který jen bez branek remizoval doma s Hullem.

Výsledky 9. kola: West Ham United - Manchester City 2:1 (21 Amalfitano, 75. Sakho - 77. Silva), Liverpool - Hull 0:0, Southampton - Stoke 1:0 (33. Mané), Sunderland - Arsenal 0:2 (30. a 90.+2 Sánchez), West Bromwich - Crystal Palace 2:2 (51. Anichebe, 90.+3 Berahino z pen. - 16. Hangeland, 45.+1 Jedinak z pen.), Swansea - Leicester 2:0 (34. a 57. Bony), Burnley - Everton 1:3 (20. Ings - 4. a 85. Eto’o, 29. Lukaku), Tottenham - Newcastle 1:2 (18. Adebayor - 46. Ameobi, 58. Pérez)., QPR - Aston Villa 2:0 (17. a 69. Austin).