James Maddison (vlevo) z Leicesteru brání Takumiho Minamina ze Southamptonu. | foto: AP

Fotbalisté Leicesteru uhráli s oslabeným Southamptonem jen remízu

• 0
Třetí tým tabulky anglické fotbalové ligy Leicester nedokázal v předehrávce 34. kola porazit Southampton, který hrál téměř celý zápas o deseti. Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse po dvou výhrách ztratili body remízou 1:1.

Southampton šel do oslabení už v 10. minutě, kdy Jannik Vestergaard fauloval v gólové šanci hostujícího útočníka Jamieho Vardyho a viděl rovnou červenou kartu. Leicester si ale s přesilovkou neporadil a inkasoval jako první v 61. minutě, v níž James Ward-Prowse proměnil penaltu za ruku Kelechiho Iheanacha.

Favorizovaní hosté zásluhou hlavičky Jonnyho Evanse už za sedm minut vyrovnali, obrat ale nedokonali. I díky domácímu brankáři Alexi McCarthymu, jenž v závěru zlikvidoval vyloženou šanci Vardyho.

Leicester po remíze ztrácí čtyři body na druhý Manchster United a v boji o Ligu mistrů má osmibodový náskok před pátým West Hamem. Southampton, jenž naopak bodoval po dvou porážkách, je čtrnáctý deset bodů nad pásmem sestupu.

20.Sheffield United33522618:5617

Southampton FC - Leicester City 1:1 (0:0)

Branky: 61. Ward-Prowse - 68. J. Evans. Rozhodčí: Robert Jones – Darren Cann, Mark Scholes. ŽK:50. Minamino. ČK:10. Vestergaard.

Southampton FC A. McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, J. Stephens, Tella (15. Salisu) – Armstrong, Ward-Prowse (C), Minamino (76. Diallo) – Adams (90+1. N'Lundulu), Redmond.

Leicester City Schmeichel (C) – Fofana (46. Ayoze Pérez), J. Evans, Söyüncü – Castagne, Ndidi, Tielemans, Thomas (69. Albrighton) – Maddison – Iheanacho, Vardy.