Connor Wickham (vpravo) ze Sunderlandu skóruje proti Manchesteru City.

Connor Wickham (vpravo) ze Sunderlandu skóruje proti Manchesteru City. | foto: AP

Manchester City byl rád za remízu s posledním, titul se mu vzdálil

• 43
Fotbalisté Manchesteru City remizovali v dohrávce 26. kola anglické ligy s posledním Sunderlandem 2:2 - a to byli rádi za vyrovnání v 88. minutě. V souboji s Liverpoolem a Chelsea o titul přesto nečekaně ztratili dva body.

Hráči City mají sice ještě jeden zápas k dobru, ale na vedoucí Liverpool ztrácejí šest bodů a na Chelsea čtyři.

Manchesterský celek přitom bleskově udeřil, už v druhé minutě skóroval po Agüerově kolmé přihrávce Fernandinho, jenže v 73. minutě Wickham vyrovnal a krátce nato dokonce poslal hosty do vedení.

Zaskočený favorit už dokázal jen vyrovnat, v 88. minutě se o to postaral Nasri. Sunderland si po pěti porážkách připsal bod, na nesestupové 17. místo jich nicméně ztrácí ještě šest.

Ani Everton, který se mohl posunout na čtvrtou pozici před Arsenal, doma neuspěl. S Crystalem Palace prohrál 2:3, jeho sedmizápasová vítězná série se uzavřela a čtyři kola před koncem soutěže zůstal bod za postupovými příčkami do Ligy mistrů.

Anglická fotbalová liga - dohrávky 26. kola

Everton - Crystal Palace 2:3 (61. Naismith, 86. Mirallas - 23. Puncheon, 49. Dann, 73. Jerome), Manchester City - Sunderland 2:2 (2. Fernandinho, 88. Nasri - 73. a 83. Wickham).