SKVĚLÝ ZÁKROK. Petr Čech v dresu Arsenalu zasahuje proti Adamovi Traorému z...

SKVĚLÝ ZÁKROK. Petr Čech v dresu Arsenalu zasahuje proti Adamovi Traorému z Middlesbrough. | foto: Reuters

Čech vychytal nulu a Arsenal jde do čela, Tottenham stále neporažen

• 20
Fotbalisté Arsenalu poskočili na první místo neúplné tabulky anglické ligy. V 9. kole remizovali s Middlesbrough 0:0, Petr Čech vychytal čtvrté čisté konto v sezoně. Tottenham zůstává i nadále neporažen, jeho duel s Bournemouthem skončil stejným skóre. Úřadující šampion Leicester zdolal Crystal Palace 3:1. Na druhou příčku vystoupal díky výhře 2:1 nad West Bromwichem Liverpool.

Petr Čech měl zejména v prvním poločase dost napilno. Gólman Arsenalu ve 21. minutě zneškodnil samostatný únik Adamy Traorého, vyražený balon pak do téměř prázdné brány uklízel Alvaro Negredo, ale i tentokrát zasáhla někdejší reprezentační jednička.

Nedlouho poté už Čech děkoval břevnu, které z volného kopu nastřelil Gaston Ramiréz. Záložník Middlesbrough měl další příležitost ke skórování ve 34. minutě, proti jeho hlavičce z malého vápna parádně zasáhl brankář Arsenalu.

Po změně stran zahrozili i domácí, leč Laurentu Koscielnému chybělo k hlavičce do prázdné brány pár milimetrů. Na Victora Valdése, gólmana Middlesbrough, nevyzrál prudkou střelou zpoza vápna ani Alexis, a tak utkání skončilo nerozhodně. Arsenal po šesti výhrách v řadě ztratil, přesto se posouvá na první místo před Manchester City. Ten má ale zápas k dobru.

Pět výher a čtyři remízy - taková je po devátém kole bilance Tottenhamu Hotspur. Londýnský celek tak zůstává posledním neporaženým celkem v anglické nejvyšší soutěži.

Na hřišti Bournemouthu ho hned na úvod podržel gólman Hugo Lloris, jenž vyrazil pokus domácího Charlieho Danielse z bezprostřední blízkosti na břevno. Branková konstrukce pomohla i brankáři na druhé straně, tyčku trefil z velké dálky Erik Lamela. Gólem neskončila ani rána dalšího záložníka Tottenhamu Christiana Eriksena.

Liverpool je o skóre druhý, Leicester vyhrál 3:1

Fotbalisté Liverpoolu neprohráli už sedm duelů v řadě a bodově se dotáhli na vedoucí Arsenal. Svěřencům Jürgena Kloppa vyšel domácí zápas proti West Bromwichi, který zdolali 2:1.

Liverpool vypálil v první půli dvakrát na bránu a oba pokusy skončily gólem - napřed se radoval Sadio Mané, po něm se prosadil Coutinho. V dresu hostů se utkání pokusil zdramatizovat v 83. minutě Gareth McAuley, vyrovnat už West Bromwich nezvládl.

Leicester City porazil Crystal Palace 3:1 a dosáhl na třetí výhru v sezoně. Vedení úřadujícího anglického mistra zařídila letní posila Ahmed Musa, po obrátce se trefili ještě Šindži Okazaki a Christian Fuchs. Čestnou branku hostí zaznamenal francouzský záložník Yohan Cabaye.

Dva celky rozhodly o svých vítězstvích v nastavení. Burnley díky gólu z 92. minuty zdolalo 2:1 Everton, vteřiny k důležitému bodu scházely poslednímu Sunderlandu, který podlehl West Hamu 0:1. Bez branek skončil duel mezi Swansea a Watfordem.

Výhru Stoke v Hullu zařídil dvěma zásahy švýcarský ofenzivní záložník Xherdan Shaqiri.

Anglická fotbalová liga - výsledky 9. kola: Bournemouth - Tottenham 0:0, Arsenal - Middlesbrough 0:0, Burnley - Everton 2:1 (39. Vokes, 90.+2 Arfield - 60. Bolasie),Hull - Stoke 0:2 (26. a 50. Shaqiri), Leicester - Crystal Palace 3:1 (42. Musa, 63. Okazaki, 80. Fuchs - 85. Cabaye), Swansea - Watford 0:0, West Ham United - Sunderland 1:0 (90.+5 Reid), Liverpool - West Brom 2:1 (21. Mané, 35. Coutinho - 82. McAuley).