Záložník Burnley Robbie Brady se z volného kopu proti Chelsea trefil náramně.

Záložník Burnley Robbie Brady se z volného kopu proti Chelsea trefil náramně. | foto: Reuters

Chelsea jen remizovala, přesto zvýšila náskok. Leicester znovu prohrál

• 8
Fotbalisté Chelsea nedokázali podruhé z posledních tří utkání anglické fotbalové ligy zvítězit. Ve 25. kole přišli o vedení na hřišti Burnley a remizovali 1:1. Na trefu Pedra odpověděl ranou z přímého kopu Robbie Brady. Chelsea vede tabulku o deset bodů. Obhájce titulu Leicester prohrál popáté v řadě a je těsně nad sestupovými pozicemi.

Lídr tabulky začal v Burnley aktivně a už v šesté minutě se mezi obránce domácích rozběhl Eden Hazard. Jeho přízemní pokus doprostřed brány ale gólman Tom Heaton zlikvidoval. O chvíli později už ale nedosáhl na pokus Pedra, jenž poslal Chelsea do vedení.

Těsný náskok ale hostům vydržel jen do 24. minuty. Robbie Brady, lednová posila a nejdražší hráč historie Burnley, se ujal volného kopu na hranici šestnáctky. Levačkou zakroutil balon kolem zdi přímo do horního rohu, brankář Thibaut Courtois se natahoval marně - 1:1.

Ještě v prvním poločase vychytala hostující jednička Matthewa Lowtona a krátce po změně stran musel Courtois zasahovat proti André Grayovi, jenž se neúspěšně snažil z brejku otočit skóre. Naopak Chelsea ve druhé půli ani jednou nevypálila na bránu.

Burnley před vlastními fanoušky neprohrálo šest ligových zápasů v řadě, což se mu povedlo naposledy v září 1975.

SOBOTA: Výhra Liverpoolu i Arsenalu

Útočník Sadio Mané vstřelil za Liverpool dva góly během dvou minut v utkání s...

Bída Leicesteru nekončí, naopak. Senzační mistr loňského ročníku se opět výrazněji přiblížil sestupu, po prohře 0:2 na stadionu Swansea je sedmnáctý a na záchranu má náskok jenom bod.

Vítězství domácích řídili obránci. Skóre otevřel ve 36. minutě parádním volejem Alfie Mawson, jenž se v novém roce trefil už potřetí. V nastavení prvního poločasu přidal druhý gól Swansea levý bek Martin Olsson, jenž z úhlu zužitkoval pas Gylfiho Sigurdssona.

Leicester, který už přes deset hodin nedokázal v lize vstřelit branku, prohrál páté utkání Premier League v řadě.

Nedělní výsledky 25. kola: Burnley - Chelsea 1:1 (24. Brady - 7. Pedro), Swansea - Leicester 2:0 (36. Mawson, 45.+2 Martin Olsson).