Ajax i přes remízu v lize vévodí

Ajax Amsterdam přišel o vítězství na půdě Feyenoordu v poslední minutě, kdy vyrovnal Kuijt. Fotbalisté z hlavního města Nizozemí přesto vedou s desetibodovým náskokem před druhým Eidhovenem. Ten si pohrál s Groningenem a hlavně díky hattricku Kežmana zvítězil lehce 5:0.

NIZOZEMÍ

Za Ajax odehrál Tomáš Galásek odehrál celý zápas, obránce Zdeněk Grygera nebyl ani mezi náhradníky. Srb Kežman se v utkání s Groningenem trefil třikrát v rozmezí padesáti minut a má oslnivou bilancii 22 branek ve 24 ligových zápasech. Heerenveenu porazil Utrecht 4:0 a probojovali se na čtvrté místo v tabulce. Sesadil z něj Alkmaar, který prohrál se Zwolle 0:2.

Výsledky 32. kola:
Arnhem - Breda 2:2, Roosendaal - Enschede 1:2, Eindhoven - Groningen 5:0, Feyenoord - Ajax Amsterdam 1:1, Zwolle - AZ Alkmaar 2:0, Heerenveen - Utrecht 4:0, Den Haag - Waalwijk 1:3, Volendam - Tilburg 0:1.

BELGIE

Fotbalisté Zolderu, kteří byli před tímto kolem na posledním místě belgické ligy, zvítězili na hřišti sedmého Beerschotu 3:1 a posunuli se před Antverpy. Ty však mají jeden zápas k dobru.

Fotbalisté Mouscronu porazili Westerlo 3:2 a udrželi si čtvrté místo v tabulce. Dvěma góly domácím pojistil vítězství Žewlakow.

Výsledky 29. kola:
Beerschot - Zolder 1:3, Lierse - St. Truiden 1:1, Lokeren - La Louviére 2:0, Mons - Beveren 2:2, Mouscron - Westerlo 3:2, Cercle Bruggy - Antverpy 1:2, Charleroi - FC Bruggy 1:1.

SKOTSKO

Fotbalisté Particku Thistle oslavili ve skotské lize čtvrté letošní vítězství. Poslední tým soutěže porazil překvapivě Hearts, kterým patří třetí místo za suverénním Celtikem a Rangers, gólem Andyho Thomsona.
Výsledky:
Hibernian Edinburgh - Kilmarnock 3:0, Partick Thistle - Hearts 1:0, Dunfermline - Hibernian 1:1.

PORTUGALSKO

Fotbalisté Moreirense zvítězili v pátečním utkání portugalské ligy nad Boavistou Porto 2:1 díky vlastnímu gólu Paula Turry z 60. minuty.

Až pět minut před koncem rozhodli fotbalisté Porta o svém vítězství nad Marítimem (1:0). Jediný gól zápasu vstřelil v dresu vedoucího týmu portugalské ligy Carvalho.

Sporting porazil Amadoru 4:0. Lví podíl na tom měl Liedson Muniz, který nastřílel tři góly. Sporting je v tabulce druhý se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Porto.

Výsledek - 30. kolo:
Sporting Lisabon - Estrela Amadora 4:0, Porto - Marítimo Funchal 1:0, Moreirense - Boavista Porto 2:1  Guimaraes - Rio Ave 2:0, Coimbra - Alverca 4:0, Nacional Funchal - Gil Vicente 2:1, Leiria - Braga 2:2, Benfica Lisabon - Pacos Ferreira 2:1, Belenenses - Beira Mar 1:0.

1. Porto                     29 23 5 1 59:17 74
2. Sporting Lisabon   30 22 4 4 57:29 70
3. Benfica Lisabon     30 19 7 4 55:27 64
4. Nacional Funchal   29 15 4 10 48:31 49
5. Braga                    30 13 9 8 32:33 48
6. Rio Ave                  30 10 12 8 38:28 42
7. Marítimo Funchal   30 10 12 8 30:28 42
8. Moreirense            30 10 10 10 27:30 40