OSLAVA GÓLU. Eden Hazard (třetí zprava), fotbalista Chelsea, oslavuje se...

OSLAVA GÓLU. Eden Hazard (třetí zprava), fotbalista Chelsea, oslavuje se spoluhráči gól proti Arsenalu, který vstřelil z pokutového kopu. | foto: Reuters

Chelsea porazila i Arsenal, Manchesteru United vychytal body De Gea

• 8
Chelsea dál vítězí, v letošním ročníku Premier League zatím nemá konkurenci. Ve šlágru 7. kola porazila Arsenal 2:0 a v tabulce má už pětibodový náskok na obhájce Manchester City. Poprvé v letos v lize chytal Petr Čech, ve 24. minutě nahradil zraněnou jedničku Courtoise.

Nešťastný střet hostujícího Sáncheze s Courtoisem, ostrý zákrok Cahilla na Sáncheze, následná strkanice trenérů Wengera s Mourinhem, odstoupení Courtoise, nástup Čecha (o Čechovi čtěte více zde), penalta a gól Hazarda.

To všechno se stalo během úvodních sedmadvaceti minut. Chelsea vedla, Arsenal se snažil, ale měl jen pár nadějných akcí, ale vyloženou šanci žádnou.

Zápas v rychlém tempu definitivně rozhodl Diego Costa v 78. minutě, který si naběhl za obranu po pasu Fábregase, bývalého hráče Arsenalu.

Chelsea v letošním ročníku vyhrála šestý ligový zápas ze sedmi, body ztratila jen za remízu s Manchesterem City.

Obhájce trofeje Manchester City a stříbrný tým z minulého ročníku Liverpool hrály už v sobotu. (o sobotních zápasech čtěte zde).

Druhý tým z Manchesteru - United - vyhrál, ale pořádně se nadřel. V 7. kole porazil doma Everton 2:1. Vedle střelců Di Maríi a Falcaa má na třetím vítězství z posledních čtyř duelů největší zásluhu brankář De Gea. Za stavu 1:0 zneškodnil penaltu a v závěru při tlaku Evertonu několik velkých šancí.

Manchester po rozpačitém úvodu, kdy v 1. kole prohrál se Swansea, pak dvakrát remizoval a před dvěma týdny dostal pět gólů na hřišti nováčka v Leicesteru, zvládl složitý zápas proti Evertonu díky gólům letních posil. Radamel Falcao se dokonce trefil vůbec poprvé.

Bez Rooneyho, který má trest za vyloučení, začali domácí aktivně a v 27. minutě po pěkné akci a přihrávce Maty střílel z hranice vápna Di Mariía pravačkou přesně k tyči. Byl to jeho třetí gól sezony.

Hosté mohli do půle snížit. Rozhodčí po faulu Shawa penaltu pro Everton, ale levý obránce Baines selhal, resp. De Gea vystihl směr a míč vyrazil. Anglický reprezentační bek neproměnil pokutový kop poprvé v Premier League, v předchozích čtrnácti pokusech byl úspěšný.

Everton přesto dokázal vyrovnat. Naismith prokázal svoji produktivitu, když dal čtvrtý gól v sezoně teprve pátou střelou na branku. United ale nakonec získali tři body, první trefu v lize oslavil Falcao a stal se šestým kolumbijským střelcem v historii Premier League.

V závěru měli hosté místy i drtivý tlak, ale za pomoci tří vynikajících zákroků De Gey, domácí těsné vedení uhájili.

Výsledky 7. kola: Manchester United - Everton 2:1 (27. Angel Di María, 62. Falcao - 55. Naismith), Chelsea - Arsenal 2:0 (27. Hazard z pen., 78. Diego Costa), Hull - Crystal Palace 2:0 (60. Diame, 89. Jelavič), Leicester - Burnley 2:2 (33. Schlupp, 40. Mahrez - 30. Kightly, 90.+6 Wallace), Liverpool - West Bromwich 2:1 (45. Lallana, 61. Henderson - 56. Berahino), Sunderland - Stoke 3:1 (23. a 79. Fletcher, 4. Wickham - 14. Adam), Swansea - Newcastle 2:2 (17. Bony, 50. Routledge - 43. a 75. Cissé), Aston Villa - Manchester City 0:2 (82. Touré, 88. Agüero), Tottenham - Southampton 1:0 (40. Eriksen), West Ham United - QPR 2:0 (5. vlastní Onuoha, 59. Sakho).