Fotbalisté Barcelony oslavují gól v městském derby proti Espaňolu. Trefil se...

Fotbalisté Barcelony oslavují gól v městském derby proti Espaňolu. Trefil se Neymar (druhý zleva). | foto: Reuters

Real brzy prohrával, pak dal ve Vigu čtyři góly. I Barcelona vyhrála

• 13
Prohrávali, skóre otočili, pak vedení ztratili. Nakonec fotbalisté Realu Madrid v 33. kole španělské ligy ve Vigu vyhráli 4:2 a dál stíhají vedoucí Barcelonu. Ta už v sobotu zvládla městské derby na Espaňolu v poměru 2:0 a tabulku dál vede o dva body.

Real po postupu do semifinále Ligy mistrů přes Atlético opět nastoupil bez zraněných Benzemy, Modriče či Balea. A zase trenérovi Ancelottimu vyšlo nasazení útočníka Javiera Hernándeze, který na vítěznou trefu z Ligy mistrů navázal dvěma góly.

Jako první však skórovalo Vigo, které v 9. minutě využilo sérii chyb soupeře. Illarramendi přišel o míč u pokutového území domácích, Carvajal a Varane šli nedůrazně do souboje s Nolitem, který si z levé strany navedl míč do pokutového území a střelou k bližší tyči si vychutnal strnulého Casillase.

Hosté brzy srovnali, když po průniku Ronalda napálil odražený míč parádně k tyči Kroos. Poté se do vápna probil Hernández a z úhlu propálil gólmana. Domácí vzápětí vyrovnali po parádně provedeném brejku, Santi utekl Marcelovi a sólo zakončil podél Casillase.

Rozhodující gól dal Real těsně před půlí, Ronaldo připravil pozici pro Jamese, jehož tečovaná střela zaplula k tyči. Po pauze si Real dal pozor v defenzívě a po jednom z brejků udeřil. Ramos dlouhým pasem za obranu poslal na zteč Hernándeze, který sám proti brankáři nezaváhal.

Barcelona si v pohodě došla pro další vítězství, které se zrodilo už v úvodu utkání. Postarali se o něj Neymar s Messim, kdo také jiný.

V 17. minutě Messi z hloubi pole poslal dlouhý nákop za obranu na rozběhnutého Albu, který z první poslal centr před bránu. Suárez míč pustil za sebe a nabíhající Neymar zblízka po zemi překonal gólmana.

Akci před druhým gólem táhl Suárez, následoval překop na zadní tyč a Messi z ostrého úhlu prostřelil brankáře.

Domácí si vypracovali pár nadějných možností, jejich snahu ještě umocnilo vyloučení Alby v 54. minutě, ale Barcelona si výhru pohlídala. Alba dostal během jediné minuty žlutou kartu nejprve za zakopnutí míče a poté za následné protesty.

Třetí místo si drží Atlético Madrid, které bez problémů porazilo Elche 3:0. Všechny góly dali domácí po přestávce, hned dvakrát se prosadil třetí nejlepší střelec soutěže Antoine Griezmann. Na kontě má již 22 branek, více nikdy francouzský hráč ve španělské nejvyšší soutěži v jediné sezoně nenastřílel.

Valencie rozstřílela 4:0 předposlední Granadu a drží čtvrté místo tabulky. To zajišťuje účast v předkole Ligy mistrů.

Domácí poprvé skórovali ve 26. minutě, kdy si na rohový kop Pareja naskočil Fuego a hlavou trefil odkrytou stranu branky. Ještě do poločasu bek Barragan vybojoval penaltu po faulu Mainze a Parejo pokutový kop s přehledem proměnil.

Valencie měla i po zbytek zápasu jasnou převahu. Domácí měli míč v držení po 63 procent času a hostům nedovolili ani jednu přímou střelu na branku. Naopak v závěru Fighúlí a Negredo ještě potvrdili výhru.

Výsledky 33. kola: Celta Vigo - Real Madrid 2:4 (9. Nolito, 28. Santi - 16. Kroos, 24. a 70. Hernández, 44. James), Espaňol - Barcelona 0:2 (17. Neymar, 25. Messi), Córdoba - Bilbao 0:1 (56. Beňat), Atlético Madrid - Elche 3:0 (53. a 77. Griezmann, 63. Raúl García), Getafe - Levante 0:1 (35. Casadesús), San Sebastian - Villarreal 0:0, Málaga - La Coruňa 1:1 (47. Amrabat - 60. Riera), Almería - Eibar 2:0 (8. Bifouma, 68. Verza z pen.), Sevilla - Vallecano 2:0 (16. Iborra, 43. Carrico), Valencie - Granada 4:0 (26. Fuego, 40. Parejo z pen., 85. Fighúlí, 88. Negredo).