Fotbalisté FC Turín slaví gól do sítě Juventusu.

Fotbalisté FC Turín slaví gól do sítě Juventusu. | foto: AP

Juventus podlehl v městském derby, Cagliari po třech měsících vyhrálo

• 4
Juventus nezvládl po 20 letech městské derby, na hřišti FC Turín podlehl 1:2, ale jeho suverénní postavení v čele tabulky to nijak nezasáhlo. I proto, že AS Řím v závěru sezony klopýtá, v 32. kole italské ligy podlehl na hřišti Interu Milán 1:2, což byla jeho třetí ztráta za sebou. A Lazio remizovalo s Chievem Verona.

Napjatou atmosféru derby vystupňovali už před zápasem fanoušci FC, kteří napadli autobus s hráči Juventusu a rozbili mu okno. Příznivci finalisty Ligy mistrů domácím útok oplatili v hledišti a do sektoru fanoušků FC házeli pyrotechniku. Některé světlice ovšem v davu explodovaly. Podle listu Gazzetta dello Sport bylo zraněno deset lidí, dva z nich jsou ve vážném stavu.

Juventus otevřel skóre v 35. minutě, Pirlo z přímého kopu překonal gólmana Padelliho, jenž se za míčem pouze ohlédl. V závěru poločasu ale kapituloval také Buffon, když nestačil na Darmianovu střelu zblízka.

Pirlo mohl v druhém poločase vrátit Juventusu vedení, trefil však tyčku. Skórovali tak domácí, pohlednou kombinaci úspěšně zakončil nejlepší střelec týmu Quagliarella. Juventus v závěru vytvořil na soupeře tlak, na body však nedosáhl a FC Turín poprvé po 17 ligových duelech porazilo slavnějšího městského rivala.

Lazio mělo od začátku duelu s Chievem jasnou převahu. V gól ji dokázalo přetavit v závěru první půle, kdy dal jedenáctou brankou v sezoně Klose. I v druhém poločase Římané tlačili, Chievo ale vyrovnalo z ojedinělé šance, když svůj osmý gól v tomto ročníku Serie A vstřelil Paloschi.

Inter do utkání s AS Řím vstoupil lépe a po čtvrthodině také vedl. Přesnou střelou zpoza vápna se prosadil Hernanes. Okamžité vyrovnání měl na noze Ibarbo, jenže trefil pouze tyč domácího týmu. AS po přestávce Inter zatlačil a vyrovnání se dočkal po pěkné akci, kterou přesně zakončil Nainggolan.

Jenže Inter si dokázal vedení vzít zpět. Nejprve domácí podržel brankář Handanovič krásným zákrokem proti střele Pjaniče a pět minut před koncem jim tři body zajistil Mauro Icardi po Podolského přihrávce.

Nečekaný výsledek se zrodil ve Florencii, domácí podlehli Cagliari, kterou v minulém týdnu potřetí v sezoně vyměnilo trenéra. Na nesestupové příčky však ztrácí šest kol před koncem sedm bodů.

Cagliari vyhrálo poprvé od ledna, mezi tím získalo jen dva body za remízy a devěkrát prohrálo. Český záložník Josef Hušbauer nebyl ani na lavičce náhradníků.

Výsledky 32. kola: Udine - AC Milán 2:1 (58. Pinzi, 75. Badu - 88. Pazzini), Inter Milán - AS Řím 2:1 (15. Hernanes, 88. Icardi - 63. Nainggolan), Bergamo - Empoli 2:2 (43. Gómez, 90.+3 Denis - 41. Saponara, 60. Maccarone), FC Janov - Cesena 3:1 (38. Bertolacci, 45.+3 Perotti z pen., 53. Pavoletti - 69. Carbonero), FC Turín - Juventus Turín 2:1 (45. Darmian, 57. Quagliarella - 35. Pirlo), Hellas Verona - Sassuolo 3:2 (63. a 71. Toni, 30. Gómez - 35. vlastní Moras, 89. Floro), Lazio Řím - Chievo 1:1 (45. Klose - 75. Paloschi), Parma - Palermo 1:0 (22. Nocerino z pen.), Fiorentina - Cagliari 1:3 (74. Gilardino - 7. a 59. Čop, 90.+2 Farias), Neapol - Sampdoria Janov 4:2 (31. Gabbiadini, 34. a 81. z penalty Higuaín, 47. Insigne - 12. Albiol vlastní, 89. Muriel).