PŘEKVAPENÍ. Juventus prohrál v lize poprvé po 49 zápasech, doma nestačil na

PŘEKVAPENÍ. Juventus prohrál v lize poprvé po 49 zápasech, doma nestačil na Inter Milán. | foto: Reuters

Událost v Itálii: Juventus po roce a půl prohrál, nestačil na Inter

• 2
Juventus Turín už není v italské lize nepřemožitelný. Prohrál po 49 zápasech, ve šlágru 11. kola nestačil doma na Inter Milán (1:3), který na lídra ztrácí už jen pouhý bod. Zvítězil i druhý milánský velkoklub, AC konečně zabral a odneslo to Chievo Verona. Na San Siru utrpělo debakl 1:5.

Juventus šel brzy do vedení, náskok získal díky bleskovému úvodu. Už v 19. vteřině zakončil kombinační akci záložník Vidal a zaznamenal nejrychlejší gól Serie A za poslední rok. Branka ale neměla platit, protože asistující Asamoah těžil z postavení mimo hru.

Inter srovnal po hodině hry, kdy Milita fauloval Marchisio a sám argentinský útočník nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Milito pak dokonal obrat, když za Buffona dorazil pokus Guarína.

Juventus měl v závěru šance na vyrovnání, i v té největší ale minul Quagliarella. Z protiútoku tak pojistil vítězství hostů Palacio.

Obhájce titulu si připsal první prohru od května 2011, kdy nestačil ještě v předminulém ročníku na Parmu (0:1). Vůbec poprvé také prohrál ve své nové Juventus Aréně, otevřené loni v srpnu. Nejdelší sérii 58 duelů bez porážky nadále drží AC Milán, který neprohrával v letech 1991-1993.

AC Milán zařídil pohodlné vedení 3:1 po půli záložník Emanuelson. Nizozemec nejprve v 16. minutě střelou z voleje otevřel skóre, po vyrovnání Pellissiera pak připravil góly pro Montoliva a poté i Bojana Krkice.

Čtvrt hodiny před koncem upravil skóre ještě po centru Abateho El Shaarawy, v nastavení se branky dočkal i Pazzini. Na lavičce strávil celý duel záložník Chieva Kamil Vacek, který se vrátil do kádru poté, co si v minulém kole při zápase s Pescarou odpykal trest za červenou kartu.

AS Řím, který vede trenér českého původu Zdeněk Zeman, nakročil k pátému vítězství v sezoně už v úvodní půlhodině, kdy se na Stadiu Olimpico prosadili kapitán Totti s Osvaldem. V poslední dvacetiminutovce přidali další dvě branky Lamela a Destro, který však oslavil gól svlečeným dresem a rozhodčí ho po druhé žluté kartě vyloučil. V závěru už pouze snížil Iličič.

Konkurenční římský klub Lazio naopak prohrál na hřišti Catanie 0:4 a po nejtěžší porážce v sezoně klesl na páté místo. Catanii vyšel úvod zápasu a díky dvěma brankám Argentince Gómeze a proměněné penaltě Lodiho vedla už po půlhodině 3:0. Debakl hostů dokonal v 69. minutě další argentinský hráč Barrientos. Krátce poté se dostal na hřiště český útočník Lazia Libor Kozák.

Třetí Neapol přišla až v nastaveném čase o domácí vítězství nad FC Turín a remizovala 1:1. Domácí poslal v šesté minutě do vedení uzdravený uruguayský kanonýr Cavani, ale hostující Sansone rozhodl v závěru o dělbě bodů. Předtím byl za protesty vykázán na tribunu trenér Neapole Mazzarri.

Na čtvrté místo poskočila Fiorentina, která porazila na svém stadionu 4:1 Cagliari. Na vedoucí trefu domácího Rodrígueze ze 14. minuty ještě dokázal před přestávkou odpovědět Casarini, ale Jovetič, Toni a Cuadrado v druhé půli rozhodli o třetí výhře za sebou.

Výsledky 11. kola: AC Milán - Chievo Verona 5:1 (16. Emanuelson, 36. Montolivo, 41. Krkic, 75. El Shaarawy, 90.+3 Pazzini - 18. Pellissier), Juventus Turín - Inter Milán 1:3 (1. Vidal - 59. z pen. a 75. Milito, 89. Palacio),  Pescara - Parma 2:0 (49. Abbruscato, 90.+3 Weiss), Boloňa - Udine 1:1 (46. Diamanti - 73. Di Natale), Catania - Lazio Řím 4:0 (9. a 29. Gómez, 25. Lodi z pen, 69. Barrientos), Fiorentina - Cagliari 4:1 (14. Rodríguez, 50. Jovetič, 54. Toni, 84. Cuadrado - 42. Casarini), Neapol - FC Turín 1:1 (6. Cavani - 90.+1 Sansone), Sampdoria Janov - Bergamo 1:2 (53. Maresca - 2. Bonaventura, 76. De Luca), Siena - FC Janov 1:0 (55. Paci), AS Řím - Palermo 4:1 (11. Totti, 31. Osvaldo, 69. Lamela, 79. Destro - 84. Iličič).