Mexičané Uriel Antuna (vlevo) a Santiago Gimenez se radují z gólu v zápase s...

Mexičané Uriel Antuna (vlevo) a Santiago Gimenez se radují z gólu v zápase s Haiti. | foto: AP

Mexiko je na Zlatém poháru po výhře nad Haiti prvním čtvrtfinalistou

• 2
Nejúspěšnější tým v historii mistrovství Severní a Střední Ameriky Mexiko je po druhém zápase skupiny prvním čtvrtfinalistou. V Glendale porazilo Haiti 3:1 a navázalo na čtyřgólovou výhru proti Hondurasu.

Po bezbrankovém poločase uklidnil Mexiko už po 45 sekundách druhé půle Henry Martín, náskok favorita zvýšilo Haiti vlastním gólem. Čtvrt hodiny před koncem snížil Danley Jean, ale postup osminásobných šampionů zpečetil Santiago Giménez.

Ve druhém utkání skupiny B host šampionátu Katar hrál 1:1 s Hondurasem, který zachránil remízu až v šesté minutě nastaveného času. Oba týmy poprvé bodovaly a zaostávají za druhým Haiti o dva body. Do čtvrtfinále projdou ze čtyř skupin vždy dva týmy.