Soupeř Česka porazil v přípravě Lichtenštejnsko

Utrecht - Nejbližší soupeř českých fotbalistů v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v přípravném zápase nezaváhal. Zatímco Češi prohráli s nováčkem první ligy Mladou Boleslaví, nizozemští reprezentanti porazili výběr Lichtenštejnska 3:0. Trefili se Mark van Bommel a po přestávce Andre Ooijer a Denny Landzaat.

Nizozemci dohrávali zápas o desíti, když v 63. minutě musel opustit hřiště s křečemi Wilfred Bouma. V poločase Van Basten vystřídal všechny možné náhradníky a za Boumu nikoho dalšího už neměl.

"I když Lichtenštejnsko nepatří k silným mužstvům, byla to dobrá příprava. Ukázalo se, že naši mladí hráči mají svou kvalitu a odehráli dobrý zápas," řekl zkušený středopolař Edgar Davids nizozemské televizi SBS6.

Van Basten připustil, že jeho svěřenci se pomaleji rozjížděli. "Málo střel, ledabylé přihrávky, ztráty míče. Ale pak to bylo dobré a mohl jsem být s výkonem nových hráčů spokojený," řekl televizi NOS.

Nizozemsko - Lichtenštejnsko 3:0 (1:0)
23. Van Bommel, 56. Ooijer, 78. Landzaat. Diváci: 15.000.

Sestava Nizozemska: Van der Sar (46. Stekelenburg) - Boulahrouz, Ooijer, Bouma, Zenden - Van Bommel (46. Landzaat), Sneijder, Davids (46. Van der Vaart) - Denneboom (46. Kuijt), Makaay (46. Van Hooijdonk), Van den Bergh (46. John).