Slovensko - Kypr: radost Škrtela

Slovensko - Kypr: radost Škrtela - Martin Škrteľ ze Slovenska ze raduje z gólu v kvalifikaci fotbalového mistrovství Evropy 2008 s Kyprem. | foto: Samuel Kubáni, ČTK

Slováci před derby s Čechy koncertovali

• 57
Bratislava - Parádně zahájili kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2008 slovenští fotbalisté. V Bratislavě, kde se ve středu utkají s Českem, rozdrtili Kypr 6:1. Tři góly dali už v poločase, další tři přidali hned po přestávce. V dalším zápase skupiny D zvítězilo Německo těsně nad Irskem 1:0.

Česko - Wales 2:1 - více zde

Dvěma góly se na slovenském vítězství podíleli útočník Filip Šebo a loňský král střelců německé bundeligy Mintál, soupeř dokázal zkorigovat skóre až v poslední minutě.

Němci sice nenavázali na své strhující výkony z mistrovství světa, ale přesto Irsko porazili. Zasloužil se o to tečovanou střelou z přímého kopu útočník Podolski, jenž byl vyhlášen nejlepším mladíkem letního šampionátu, kde pomohl pořadatelské zemi k bronzovým medailím.