Senegal a Egypt jsou v semifinále

• 5
Alexandrie - Fotbalové mistrovství Afriky už zná první dva semifinalisty. K radosti víc než sedmdesáti tisíc fanoušků na stadionu v Alexandrii postoupil tým pořádajícího Egypta, zdolal Konžskou demokratickou republiku 4:1. Dalším semifinalistou je Senegal, jenž porazil Guineu 3:2. Čtvrtfinále Nigérie - Tunisko a Kamerun - Pobřeží slonoviny se hrají v sobotu.

Jednou brankou přispěl k jednoznačnému vítězství i egyptský kapitán Hossam Hassan. Již devětatřicetiletý útočník dal svůj 71. gól ve 169. zápase za národní mužstvo.

Soupeř se neprosadil, čestný úspěch zaznamenal díky vlastní brance El Saky.

Před zápasem hráči i diváci uctili minutou ticha oběti neštěstí v Rudém moři, kde se v noci na dnešek potopila egyptská loď s téměř 1400 lidmi.

První čtvrtfinále nemělo tak jednoznačný průběh. Pro favorizovaný Senegal nezačal zápas dobře a ve 24. minutě prohrával po trefě Kaby Diawary. Ve druhém poločase ale záložník londýnského Fulhamu Bouba Diop a střídající Niang skóre otočili.

Útočník Olympique Marseille skóroval po hrubé chybě obránce Boba Baldeho ze Celtiku Glasgow. V nastaveném čase dal třetí gól Senegalu Henri Camara z anglického Wiganu, Guinea už dokázala jen snížit.

Senegal - Guinea 3:2 (0:1)
61. Bouba Diop, 83. Niang, 90.+3 H. Camara - 24. K. Diawara, 90.+5 Feindouno.

Egypt - Konžská demokratická republika 4:1 (2:1)
34. z pen. a 89. Ahmed Hasan, 41. Hosam Hassan, 58. Motaeb - 45.+2 vlastní El Saka.

Fotbalisté Senegalu oslavují gól v utkání afrického mistrovství.