O míč bojují Sergej Milinkovic-Savič (vlevo) ze Srbska a Jonathan Tah z Německa. | foto: AP

Němečtí fotbalisté zahazovali šance a v přípravě remizovali se Srbskem

• 0
Němečtí fotbalisté remizovali v přípravném utkání se Srbskem 1:1, když museli dotahovat soupeřův náskok a nevyužili řadu šancí. Remízu nakonec týmu Joachima Löwa zajistil v 69. minutě střídající Leon Goretzka.

Löwův tým na loňském mistrovství světa v Rusku vyhořel, nevyšla mu ani podzimní Liga národů, proto trenér zkouší nové tváře. Do nominace zařadil tři nováčky, ve Wolfsburgu ale poslal na hřiště jen dvaadvacetiletého obránce Lukase Klostermanna z Lipska.

Srbové se dostali do vedení v 12. minutě, kdy po rohu zůstal na malém vápně neobsazený Luka Jovič. Goretzka v druhé půli vyrovnal po chybné rozehrávce hostů. Do kvalifikace mistrovství Evropy vstoupí Němci v neděli v Nizozemsku.

Německo - Srbsko 1:1 (0:1)

Branky: 69. Goretzka - 12. Jović. Rozhodčí: B. Madden – F. Connor, A. Mulvanny. ČK:90+3. Pavkov.

Německo Neuer "C" (46. ter Stegen) – Klostermann (90. Kehrer), Süle, Tah, Halstenberg – Kimmich, Gündogan – Brandt (56. Goretzka), Havertz (46. Reus), Sané (90+6. Schulz) – Werner.

Srbsko Dmitrović – Rukavina "C", Spajić, Milenković, Bogosavac (79. Mitrović) – Milinković-Savić (62. Lukić), Maksimović (88. Jovičić), Gacinović (62. Radonjić) – Lazović (79. Živković), Jović (71. Pavkov), Ljajić.

Wales - Trinidad a Tobago 1:0 (0:0)

Branky: 90+2. Woodburn. ŽK:81. Evans - 45. George.

Wales Ward (46. Davies) – Gunter, A. Williams (61. Lawrence), Dummett (62. John), Taylor – Evans, Vaulks – Hedges, Woodburn, Thomas – T. Roberts (71. Matondo)

Trinidad a Tobago Phillip – David, Cyrus, Bateau, Hodge – Paul (82. Hackshaw) – George, Hyland, L. Garcia (60. Peltier), Lewis – Plaza (46. Cato)