Německý fotbalista Florian Wirtzduring (vpravo) bráněný Amadouem Onanou z Belgie. | foto: AP

Belgičtí fotbalisté se po 69 letech dočkali výhry nad Německem

• 0
Belgičtí fotbalisté poprvé od roku 1954 vyhráli nad Německem. V přípravném utkání v Kolíně nad Rýnem zvítězili nad pořadatelskou zemí nejbližšího evropského šampionátu 3:2.

Belgie v duelu německých trenérů Hansiho Flicka a Domenica Tedesca vedla už v 9. minutě 2:0. Druhý gól hostů vstřelil útočník Romelu Lukaku, který v pátek při Tedescově debutu zařídil hattrickem kvalifikační vítězství 3:0 ve Švédsku.

Z penalty pak snížil Niclas Füllkrug, jenž se v šestém reprezentačním startu trefil pošesté. V druhé půli přidaly oba celky ještě po jedné brance.

Němci v sobotu v prvním utkání od prosincového vyřazení v základní skupině mistrovství světa v Kataru porazili Peru 2:0. Jakožto pořadatel mistrovství Evropy 2024 kvalifikaci hrát nemusejí.