Jeden z deseti gólů Polska, které ztrapnilo San Marino.

Jeden z deseti gólů Polska, které ztrapnilo San Marino. | foto: Reuters

Poláci nasázeli San Marinu deset gólů, skupině dál kraluje Severní Irsko

• 2
Fotbalisté Severního Irska udělali další rázný krok za postupem na mistrovství světa 2010. Ve středu večer na vlastním hřišti porazili Slovinsko 1:0 a dál kralují třetí kvalifikační skupině. V ní se před Česko dostali už i Poláci, kteří rozstříleli San Marino 10:0.

Polsko - San Marino 10:0

Polsko těžilo z raketového vstupu do zápasu. Hned po rozehraní zatáhl míč po levém křídle Robert Lewandovski a Boguski střelou z osmi metrů otevřel skóre. Od úvodního hvizdu uběhlo 35 vteřin.

Ještě do poločasu domácí své vedení navýšili dalšími třemi brankami a po změně stran zdecimované San Marino dorazili.

Dařilo se především Smolarkovi, který na svůj zásah z první půle navázal hned třemi góly v rozmezí 21 minut a celkem si na konto připsal čtyři branky.

Branky: 18., 60., 71. a 81. Smolarek, 1. a 27. Boguski, 43. R. Lewandowski, 51. Jeleň, 62. M. Lewandowski, 88. Saganowski. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.). Místo konání: Kielce.
Polsko: Fabiaäski - Wasilewski, Dudka, Bosacki, Krzynówek - Jeleň (71. Blaszczykowski), M. Lewandowski, Guerreiro, Smolarek - Boguski (80. Saganowski) - R. Lewandowski (66. Sosin).
San Marino: Valentini - Simoncini, Della Valle, Bacciocchi, Andreini,
Albani - Bonini (53. Selva), Bugli, Michele Marani, Rinaldi - Vitaioli (64.
Berretti).

Severní Irsko - Slovinsko 1:0

Severní Irsko má svého hrdinu. Útočník Fenney poté, co v sobotu pomohl svou brankou porazit Polsko, tentokrát jediným gólem získal další tři body do tabulky za výhru 1:0 nad Slovinskem.

To sice nastoupilo v silnější sestavě než v sobotu proti České republice, ale proti pozorné obraně Severních Irů se neprosadilo. Nadále mu tak patří předposlední příčka ve skupině o skóre za Čechy.

Branka: 73. Fenney. Rozhodčí: Yefet (Izr.). Místo konání: Belfast.
Severní Irsko: Taylor - McAuley (16. Baird), Hughes, Evans, McCartney (46. McGivern) - Johnson, Clingan, McCann, Davis - Fenney, Healy.
Slovinsko: J. Handanovič - Mavrič, Filekovič, Cesar, Jokič - Kirm (77.
Pečnik), Koren, Komac, Brečko (85. Mejac) - Novakovič, Dedič (64.