Tomáš Glos po prohraném čtvrtfinále

Tomáš Glos po prohraném čtvrtfinále - Tomáš Glos skrývá hlavu v dlaních po prohraném čtvrtfinále s Paraguayí | foto: Reuters

Paraguay juniory do semifinále nepustila

Mendoza - Cesta mladých fotbalistů světovým šampionátem hráčů do dvaceti let skončila. Jedinou a rozhodující branku jim ve čtvrtfinále dal ve 31. minutě Salceda, v tu dobu už Paraguay hrála tři minuty bez vyloučeného Gonzálese. Český celek se sice dokázal vyrovnat s přehnanou tvrdostí soupeře, měl převahu, ale z tlaku se šance nerodily a konec utkání změnila nervozita už jen v marnost. Ve druhém čtvrtfinálové zápase porazila domácí Argentina před pětatřiceti tisíci diváků Francii 3:1, když všechny její góly dal výborný Saviola.

Český celek začal dobře, ale chyběla finální přihrávka a proto si nevytvářel šance. Když byl po necelé půlhodině po druhé žluté kartě vyloučen Gonzáles, přitlačil český tým soupeře. Jenže ten udeřil hned z brejku, ač v deseti, vstřelil vedoucí gól.

Trenér Fitzel ve druhém poločase posílil ofenzivu a hrál jen se třemi obránci. Jenže ani trvalý tlak ke gólu nevedl. Postupem času mužstvo ztrácelo na jistotě. Nervozita ovlivnila výkon celku, který dohrál v křeči.

Po utkání zavládl v kabině velký smutek z toho, že už v pondělí se mužstvo vydá na zpáteční cestu do vlasti. Na pražské letiště v Ruzyni výprava přicestuje v úterý v 13.40 linkou z Frankfurtu nad Mohanem.

Česká republika - Paraguay 0:1 (0:1)
Branka:
31. Salcedo. Rozhodčí: Codjia (Ben.) - Pequenino (Moz.), Arnault (Fr.). ČK: 28. Gonzáles.
Česko: Čech - Glos (46. Šedivec), Besta, Hübschman, Křap - Musil, Živný, Polák, Lafata (46. Macek) - Jun, Šírl.

Argentina - Francie 3:1 (2:1)
5., 45. z pen. a 84. Saviola - 44. Mexés. Diváků: 35 000.