ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Reuters

Ukrajinská dvacítka si i díky videu poprvé zahraje o titul z MS

• 2
Ukrajinští a jihokorejští fotbalisté se poprvé probojovali do finále mistrovství světa hráčů do 20 let. Ukrajinci v polské Gdyni porazili 1:0 Itálii, které rozhodčí v nastaveném čase neuznal vyrovnávací gól kvůli útočnému faulu. Také korejskému týmu stačila k postupu přes Ekvádor jediná branka.

Ukrajinci při předchozích třech startech na světovém šampionátu dvacítek vypadli vždy v osmifinále, v sousedním Polsku si ale připíšou historický úspěch.

V 65. minutě je poslal do vedení svým třetím gólem na turnaji Buleca. O čtvrt hodiny později zkomplikoval ukrajinskému týmu závěr zápasu Popov, který dostal za úder loktem ve vzdušeném souboji druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Italové početí výhodu využili v druhé minutě nastavení. Scamacca se trefil parádně z otočky, ale brazilský sudí Claus branku po konzultaci s videem zrušil, protože téměř dvoumetrový útočník před gólem udeřil loktem do obličeje Bondara.

Italské dvacítce premiérový postup do finále unikl, ale může doufat v zopakování třetí příčky z roku 2017.

Korejci byli dosud nejlépe čtvrtí, a to již v roce 1983, ale dnes navázali na šťastný čtvrtfinálový postup přes Senegal na penalty. Semifinále s Ekvádorem rozhodl v 39. minutě z přímého kopu Čche Čun. Udeřil z protiútoku poté, co soupeř trefil břevno. V nastavení zase Ekvádoru překazila gólovou radost tyč.

Ukrajina - Itálie 1:0 (0:0)

Branky: 65. Buleca. Rozhodčí: Raphael Claus – Danilo Simon, Bruno Pires (vš. BRA). ŽK:1. Sikan, 54. Popov - 75. Ranieri. ČK:80. Popov.

Ukrajina Lunin – Konoplja, Popov, Bondar (C), Beskorovajnyj, Kornijenko – Kaščuk, Čech (69. Chachljov), Dryšljuk, Buleca (83. Safronov) – Sikan (64. Suprjaha).

Itálie Plizzari – Gabbia, Del Prato, Ranieri – Bellanova, Frattesi (46. Alberico), Esposito (73. Capone), Luca Pellegrini, Tripaldelli (84. Olivieri) – Scamacca, Pinamonti (C).

Ekvádor - Jižní Korea 0:1 (0:1)

Branky: 39. Choi Jun. Rozhodčí: Oliver – Bennett, Burt (ENG). ŽK:56. Campana, 58. Plata, 90+1. Rezabala, 90+2. Cifuentes - 62. Hwang Tae-hyeon.

Ekvádor Ramírez – Espinoza (C) (76. Segura), Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes, Quintero (84. Arce) – Plata, Rezabala, Alvarado – Campana.

Jižní Korea Lee Gwang-yeon – Hwang Tae-hyeon, Lee Jae-ik, Lee Ji-sol, Kim Hyun-woo, Choi Jun – Go Jae-hyeon (82. Um Won-sang), Jeong Ho-jin, Kim Se-yun (54. Cho Young-wook) – Lee Kang-in (73. Park Tae-jun), Oh Se-hun.