Ukrajinští fotbalisté s trofejí pro mistra světa do 20 let

Ukrajinští fotbalisté s trofejí pro mistra světa do 20 let | foto: Reuters

Ukrajinci děkují Suprjahovi. Mají titul fotbalových mistrů světa do 20 let

• 7
Ukrajina poprvé ovládla mistrovství světa fotbalistů do 20 let. V souboji finálových debutantů porazila Koreu 3:1. Obě země získaly na šampionátu v Polsku své první medaile - stejně jako Ekvádor, jenž v sobotu v duelu o třetí místo zdolal Itálii.

Korejci otevřeli skóre finále jako první už v páté minutě, kdy se z penalty nařízené po asistenci videa trefil I Kang-in z Valencie.

Ve 34. minutě ale po nechtěné přihrávce soupeře vyrovnal útočník Dynama Kyjev Vladyslav Suprjaha, jenž navíc devět minut po přestávce otočil na 2:1.

Konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem jeho klubový spoluhráč Heorhij Citajšvili.

Ukrajina - Jižní Korea 3:1 (1:1)

Branky: 36. Suprjaha, 53. Suprjaha, 90. Citajšvili - 5. Lee Kang-in. Rozhodčí: Elfath – Atkins, Parker (vš. USA). ŽK:88. Konoplja - 35. Kim Hyun-woo, 56. Lee Jae-ik, 80. Oh Se-hun.

Ukrajina Lunin – Konoplja, Safronov, Bondar (C), Beskorovajnyj, Kornijenko – Citajšvili, Chachljov (57. Čech), Dryšljuk, Buleca (90. Kaščuk) – Suprjaha (64. Sikan).

Jižní Korea Lee Gwang-yeon – Lee Ji-sol, Kim Hyun-woo, Lee Jae-ik – Hwang Tae-hyeon (C), Kim Se-yun (46. Um Won-sang), Kim Jung-min, Cho Young-wook (65. Jeon Se-jin), Choi Jun (82. Lee Kyu-hyuk) – Lee Kang-in, Oh Se-hun.