POZOROVATEL. Francouzský kouč Blanc sleduje pád svého svěřence Valbueny po střetu s rumunským Floreskem (vpravo). | foto: AP

Fotbalisté Francie rozhodli v závěru, z výhry se radují také Chorvaté

• 4
Francouzští fotbalisté se pomalu dostávají z krize. V kvalifikaci na mistrovství Evropy porazili Rumunsko 2:0 a připsali si druhou výhru po sobě. Dařilo se i Chorvatům, kteří zvítězili v Izraeli 2:1.

Skupina D

V útoku se však Francouzi znovu trápili. Vysvobodil je až sedm minut před koncem střídající Loic Rémy, pro kterého to byl první reprezentační gól. Výhru pak v nastavení zpečetil Yoann Gourcuff po spolupráci s debutujícím Dimitrim Payetem.

6. Lucembursko 3 0 1 2 0:4 1

V OBLEŽENÍ. Francouz Karim Benzema se probíjí obranou Rumunska.

Skupina F

V druhém sobotním utkání zvítězilo Chorvatsko v Izraeli 2:1 zásluhou dvou branek Nika Kranjčara. Za domácí snížil devět minut před koncem Šechter a postaral se o to, že Chorvaté inkasovali teprve druhý gól z posledních devíti zápasů. Na bodový zisk to však Izraeli nestačilo.

Ramat Gan: Izrael - Chorvatsko 1:2 (0:2)
81. Šechter - 36. z pen. a 41. Kranjčar.
Rozhodčí: Stark (Něm.).

1. Chorvatsko 3 2 1 0 5:1 7
2. Gruzie 3 1 2 0 2:1 5
3. Řecko 3 1 2 0 2:1 5
4. Izrael 3 1 1 1 4:3 4
5. Lotyšsko 3 1 0 2 2:4 3
6. Malta 3 0 0 3 1:6 0

STŘELEC. Chorvat Niko Kranjčar se raduje z branky v síti Izraele.