Fotbalisté Austrálie slaví gól v úvodním utkání Asijského poháru proti Indii.

Fotbalisté Austrálie slaví gól v úvodním utkání Asijského poháru proti Indii. | foto: AP

Australané zabrali ve druhé půli a v úvodu mistrovství Asie zdolali Indii

• 0
Fotbalisté Austrálie vstoupili do asijského šampionátu v Kataru výhrou nad Indií 2:0. Na stadionu ve městě Rajján, kde před rokem vypadli v osmifinále mistrovství světa s Argentinou, dali oba góly až po změně stran. Ve druhém utkání skupiny B hrál Uzbekistán se Sýrií 0:0.

Austrálie asijské mistrovství vyhrála v roce 2015, před čtyřmi lety už pod vedením současného trenéra Grahama Arnolda vypadla ve čtvrtfinále. Kouč pro turnaj v Kataru mužstvo výrazně omladil a favorit se i přes výraznou převahu prosadil až po padesáti minutách. Postaral se o to Irvine, hrající druhou německou ligu za St. Pauli. Druhý gól přidal hned minutu po svém příchodu na hřiště Bos z belgického klubu Westerlo.

Ve skupině A uhrál Tádžikistán při prvním startu na tomto turnaji bezbrankovou remízu s Čínou. Tabulku vede tým hostitelské země, který v pátek vyhrál nad Libanonem 3:0.

V šesti skupinách bojuje o postup 24 mužstev, vítěz bude znám 10. února.