Argentinec Javier Mascherano a Brazilec Neymar se zdraví po prestižním...

Argentinec Javier Mascherano a Brazilec Neymar se zdraví po prestižním reprezentačním duelu. | foto: AP

Argentina v kvalifikaci MS dál váhá, souboj gigantů neměl vítěze

• 0
Čekání fotbalistů Argentiny na vítězství v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018 se protáhlo už na tři zápasy. Tentokrát obhájci stříbrných medailí remizovali v bitvě velmocí s Brazílií 1:1 a po třech kolech jsou na předposledním devátém místě.

O první kvalifikační gól stříbrných medailistů z loňského světového šampionátu se postaral Ezequiel Lavezzi. Útočník Paris St. Germain si v 34. minutě naběhl na centr Gonzála Higuaína a otevřel skóre.

Hostům se povedlo vyrovnat v 58. minutě. Hlavička Douglase Costy skončila na břevně, ale Lucas Lima z dorážky střelou o zem dal v pátém reprezentační utkání svou první branku. Brazilci dohrávali zápas v deseti poté, co v 88. minutě dostal David Luiz červenou kartu za faul na Lucase Bigliu.

Utkání se mělo hrát už ve čtvrtek, ale kvůli silnému dešti a podmáčenému hřišti bylo o den odloženo.

Argentinský kouč Gerardo Martino, který postrádal ofenzivní hvězdy Lionela Messiho, Sergia Agüera a Carlose Téveze, si stěžoval, že jeho tým nedokázal využít svůj tlak a dát více gólů. „Výkon byl dobrý, ale výsledek už tolik ne. Oni byli efektivní, my ne. Příště musíme vyhrát v Kolumbii,“ řekl.

Za Brazílii nastoupil po odpykání čtyřzápasového trestu z červnové Copy América barcelonský útočník Neymar, ale na hřišti takřka nebyl vidět. Trenér Dunga litoval, že se hosté neprosadili v prvním poločase, kdy byla na stadionu Monumental nezvykle zakřiknutá atmosféra. „Nevypadalo to jako v Argentině na fotbale. Fanoušci byli napjatí a tišší, ale nepovedlo se nám toho využít,“ podotkl Dunga.