Argentinec Lionel Messi slaví branku v utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa 2026 proti Ekvádoru. | foto: AP

Argentina začala boj o MS vítězně, Messi rozhodl rekordním kvalifikačním gólem

• 3
Fotbalisté Argentiny vstoupili do zápolení o postup na mistrovství světa v roce 2026 výhrou 1:0 nad Ekvádorem. V Buenos Aires o vítězství úřadujících šampionů rozhodl rekordním 29. kvalifikačním gólem Lionel Messi.

Sedminásobný držitel Zlatého míče se prosadil v 78. minutě z přímého kopu a v čele historického pořadí nejlepších střelců jihoamerické kvalifikace se dotáhl na kamaráda z působení v Barceloně Luise Suáreze z Uruguaye.

„Mám radost, že jsme tam oba dva, protože kvalifikace mistrovství světa pro nás v Jižní Americe znamená hodně,“ citovala agentura Reuters Messiho, který v reprezentaci navázal na střeleckou formu z Interu Miami.

Šestatřicetiletý kapitán argentinské reprezentace do klubu z americké MLS přišel v červnu z Paris St. Germain a v jedenácti zápasech v jeho dresu zaznamenal jedenáct branek.

Chvíli si proti Messimu zahrála i nová posila pražská Sparty Ángelo Preciado. Obránce hostů přišel na trávník v 81. minutě. Messi opustil hřiště v předposlední minutě zápasu.

Ekvádorci vstoupili do bojů o mistrovství světa s odpočtem tří bodů za kauzu z minulé kvalifikace. V ní za tým nastupoval kolumbijský rodák Byron Castillo, který podle pozdější stížnosti Chilanů reprezentoval Ekvádor neoprávněně.

Požadovali proto vyřazení čtvrtého týmu konečného pořadí ze závěrečného turnaje v Kataru, kam by se v případě kontumace ekvádorských zápasů dostali oni. Sportovní arbitrážní soud vyřešil případ až krátce před šampionátem, Ekvádoru odebral tři body v další kvalifikaci a národní svaz potrestal pokutou.