Zlín - Olomouc: boj o míč

Zlín - Olomouc: boj o míč - Zlínská obrana čelí olomouckému tlaku. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Zlín si z Olomouce odvezl těsné vítězství

• 24
Olomouc - Ani převaha ve druhém poločase nebyla fotbalistům Sigmy Olomouce nic platná v utkání 23. kola se Zlínem, který na Hané vyhrál 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil těsně před přestávkou záložník David Šmahaj, který domácího brankáře překonal nádhernou střelou z pětatřiceti metrů.

Hosté se vítězství na Hané dočkali vůbec poprvé za své čtrnáctileté působení v nejvyšší soutěži.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Ani hra na dva klasické útočníky nevyprostila Sigmu z problémů v útočné činnosti. Kouč Pulpit poslal do základní sestavy s Hubníkem po dlouhé době i loňského nejlepšího střelce Schulmeistra, ale nefunkční ofenzivu to nevyléčilo.

"Ukázalo se, že moje cesta je správná. Olomoucké publikum si přeje hru na dva útočníky, ale my na to nemáme mužstvo. Musíme se vrátit k rozestavení 4-2-3-1. Dnes jsme opomenuli třeba Kaščáka, ale hráč s jeho bojovností tam chyběl a do sestavy se musí vrátit," prohlásil po utkání olomoucký trenér Martin Pulpit.

Podle vlastních slov podlehl před zápasem tlaku fanoušků, když dal šanci Schulmeisterovi. "Byl to jeden z hráčů, kteří brblali, že nehrajou, ale před gólem se takovým způsobem nechá odstavit na polovině hřiště... Z gólu viním především jeho," zlobil se.

Začátek přitom ze strany Olomouce naprosto beznadějný nebyl. Domácí dostali soupeře do problémů dvěma akcemi z levé strany, Bajerovi však v 17. minutě volej po Schulmeistrově centru nesedl a podobně dopadl i Hubník, který o pět minut později špatně trefil Jurkičovu přihrávku.

Nezajímavý fotbal uprostřed hřiště a bez myšlenky pak už ničím nezaujal. Gólmani v první půlce neměli jediný zásah, Zlín šel do kabiny přesto s náskokem. Jediný gól do fotbalové bídy absolutně nezapadl: Šmahaj důrazným presinkem obral těsně za půlí Schulmeistra o míč a parádní bombou ho z pětatřiceti metrů poslal do levého horního rohu.

Olomouc zareagovala nasazením třetího útočníka Buena, ale totální ofenziva vydržela jen pět minut, než trenér Pulpit stáhl ze hřiště Hubníka. Domácí si mírnou převahu přesto vynutili. Zlín však strážil pokutové území bez chyb, a když už do něj po Hořavově kolmici vnikl Schulmeister, tak jeho příležitost zblokoval Zbožínek.

"Domácí ve druhém poločase přeskupili sestavu a především po pravé straně nám dělali problémy. Vůlí jsme ale utkání dotáhli do konce," těšilo zlínského kouče Pavla Hoftycha.

Na víc než platonický územní nápor se Hanáci nezmohli. Zápas sice posledních dvacet minut dohrávali jen na dva kované obránce, které doplňoval Jurkič, ale ani takový risk Hanákům štěstí nepřinesl. První ligové vítězství v Olomouci Zlín snadno uhlídal.