Žižkovu chyba gólmana nepomohla

• 3
Příbram - Chyba příbramského gólmana Sňozíka mohla být darem pro fotbalisty Žižkova. Ti ji nevyužili a nakonec venku podlehli 0:1 v dohrávce 23. kola první ligy. Co se stalo? V 61. minutě Sňozík netrefil míč, když ho chtěl odkopnout po malé domů. Dotírající útočník Kennedy Chihuri málem vyrovnal. "Bylo to těžké, míč mi utíkal od nohy a už jsem ho nestihl," řekl Chihuri k situaci, kdy už měl před sebou prázdnou branku. Dále čtěte: O obvinění přibramského šéfa Starky x Zpravodajství ze zápasu x Utkání minutu po minutě

Když došlo k chybě, která mohla tým připravit o body, situace propukla v usilovný souboj. Chihuri se sápal po míči před prázdnou brankou, Sňozík se snažil vše zachránit. Oba skončili na zemi. A vyhrál příbramský gólman.

Přesto na Sňozíka pískali příbramští fanoušci, ale trenér Chovanec se ho zastal. Naopak vyčinil hráčům, jimž zbytečné malé domů o přestávce zakázal. "Řekl jsem, že když už to bude nutné, ať je dávají mimo branku. Na suché trávě míč rotuje, je to nebezpečné."

"Míč skočil na drnu a sjel mi po nártu," vysvětlil Radek Sňozík svou minelu. Byla to největší šance, jakou Viktoria měla při svém náporu ve druhé půli. "Míčem mě trefil do rukou. Zaplať pánbůh, jinak bychom přišli kvůli mně o body. Kluci by mi právem nadávali," uznal Sňozík.

V Příbrami bývalo zvykem, že tu chytali gólmani, kteří měli jméno. Ať to byl Michal Čaloun, nebo Jaromír Blažek, dnešní jednička ve Spartě. U sedmadvacetiletého Sňozíka, odchovance Tachova, fanoušci takovou jistotu necítí.

"Máme dva vyrovnané brankáře. Kafka měl žaludeční potíže, takže bylo jasné, kdo nastoupí," vysvětlil svou volbu trenér Jozef Chovanec.

Když loni na podzim mužstvo převzal, udělal ze Sňozíka jedničku v brance. V zimě dokonce nechal odejít z mužstva Oldřicha Pařízka, podle mnohých lepšího brankáře.
Vždyť chytával za Žižkov v éře mecenáše Čekana před necelými deseti lety a pak i v belgické lize.

Sňozík se připravil o pevné místo v sestavě vlastními chybami při nedávném zápase v Blšanech, kde mužstvo dostalo čtyři góly. Po dvou zápasech se ovšem vrátil. "Každý má právo na slabší chvilku, fotbal se skládá z chyb a po nich padají góly. A dnes jsme ho nedostali," vyjádřil se Chovanec ke Sňozíkově kiksu.

"Jsem zklamaný, zbytečně jsme přišli o body," řekl záložník Jiří Sabou. "Příbrami se zápas moc nepovedl, jen nakopávala míče za obranu."

Podle Saboua je třetí místo, čili účast v Poháru UEFA, stále reálným cílem mužstva. "Třesou se na to čtyři vlčáci a liga je vyrovnaná. My máme dobré mužstvo."

Jenže také těžší los: mužstvo hraje například doma se Spartou a Ostravou, venku v Liberci a na Slavii.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39