Zelenku nestihli vystřídat. Spartu to spasilo

• 42
Praha - Zelenka, střídáme. Moment, ještě dám gól. Stačilo chvilku váhat s rozehráním přímého kopu, natáhnout o pár vteřin ubíhající čas, prostě takticky hru zdržet a Hradec Králové by na Letné po hodině hry gól nedostal. A možná by zápas ve fotbalové lize ani neprohrál. "Měli jsme štěstí, že hned hrát chtěli," uznal s úsměvem sparťanský kouč Jiří Kotrba po vítězství svého týmu 2:0, které se však rodilo v bolestech. Co se v oné 60. minutě stalo?Souhrn informací o zápasech 25. kola x Labanta fanoušci vítali s nadšením x Dres pro spasitele Kuku měl číslo 85 i tečku

Lídr ligy hrál s posledním mužstvem tabulky dlouho 0:0 a trápil se. "Střídáme," zavelel kouč Kotrba.

Sparťanský náhradník Flachbart stál připravený na půlce. Vedle něj rozhodčí s tabulkou, která ukazuje čísla střídajících hráčů. O kousek dál drží asistent oběma rukama nad hlavou praporek. Dává tak znamení hlavnímu, že Sparta chce střídat. Jenže ten hru přerušit nestačí, protože Hradečtí rychle od vlastní branky rozehrávají.

Ale vzápětí míč ztrácejí, od Labanta, přes Kincla se dostane k Zelenkovi, který favorita vysvobozuje z utrpení. Přitom Zelenka už nemusel být v tu dobu na hřišti, kdyby se Hradečtí rychle do hry nehnali.

"Ano, Zelenku jsem střídat chtěl. Ale nestihli jsme to, soupeř rychle rozehrál," poznamenal Kotrba.

Flachbart se otočil a znovu usedl na lavičku. Byl naštvaný? Z tribuny to tak vypadalo. "Nebyl, smál se tomu. Ale je pravda, že moc nehraje, tak se těšil," vysvětlil Kotrba. "Řekl jsem mu, že ho za další tři čtyři minuty stejně dám. Nebylo by taktní Zelenku vyndat hned po gólu."

Za tři minuty stál Flachbart s náhradním rozhodčím u hřiště znovu. A teprve až teď Zelenku vystřídal.

V závěru, kdy se Hradec snažil vyrovnat, lídra tabulky definitivně uklidnil druhý gól. Po akci Pospíšila, dalšího nahradníka, se trefil Sionko. "Pospíšil mě potěšil, udělal kus práce," poznamenal Kotrba.

Pospíšil to by mohl být trumf pro příští zápas. Sparta se představí na Žižkově, kde  čyřiadvacetiletý útočník dva roky hrál. "Je tam jako doma. Kde jinde by se měl pořádně hecnout?" naznačil Kotrba.

Spoléhat bude i na Zelenku, který by měl vzít vůdčí roli za Poborského. Sparťanský kapitán dostal s Hradcem čtvrtou žlutou kartu a nesmí jeden zápas hrát. "Teď se  může ukázat," podotkl Kotrba.

1. AC Sparta PrahaSparta 33 26 5 2 76:29 83
2. SK Slavia PrahaSlavia 33 24 7 2 70:23 79
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 33 21 5 7 74:38 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 33 13 8 12 51:50 47
5. FC Baník OstravaOstrava 33 13 6 14 49:47 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 33 12 8 13 44:48 44