Veljko Birmančevič ze Sparty se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Slovácka.

Veljko Birmančevič ze Sparty se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Slovácka. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Dokážu hrát ještě líp. Sparťan Birmančevič o výkonu proti Slovácku

• 21
Dva góly plus asistence spoluhráči před prázdnou bránu. Sparťanský útočník Veljko Birmančevič byl v nedělní lize proti Slovácku (5:0) nezastavitelný. „Nejlepší zápas ve Spartě? Myslím si, že už jsem pár dobrých zápasů tady odehrál. Třeba v poháru s Kodaní nebo v lize proti Pardubicím. Ale tenhle je nejvíc vidět, protože jsem dal dva góly,“ řekl srbský fotbalista.

Proti Kodani v kvalifikaci o postup do Ligy mistrů v závěru základní hrací doby po individuální akci vyrovnal na 1:1, v prodloužení Sparta dvakrát vedla, ale pak vypadla po penaltovém rozstřelu.

Krok zpátky? Ani nápad! Birmančevič o Spartě, těžkých začátcích i Ronaldinhovi

V ligovém duelu proti Pardubicím (5:2) skóroval a přidal jednu asistenci. Z pohledu čísel bylo nedělní utkání proti Slovácku jeho nejvydařenější.

Myslel jste na hattrick?
Hattrick je hezká věc, chtěl jsem ho, ale zase bych neviděl, že bych tam měl ještě další šanci na třetí gól. Myslím si, že dva plus jedna je i tak docela dobrý.

Sparta - Slovácko 5:0, tři góly už do půle, hvězdou Birmančevič

V druhé půle jste mohl přihrát líp postavenému spoluhráči Kuchtovi, který vám připravil první gól. Cítíte teď k němu dluh?
V každém utkání hrajeme jako tým a je jedno, kdo dá góly. Já se řídím i tím, co říká třeba Karim Benzema. Když může útočník střílet a dát gól, tak ať to udělá. Když má přihrát, tak ať přihraje. Je vidět, že nám souhra funguje, jsme tým. Nehrajeme na sebe. Kdyby to tak bylo, tak budeme prohrávat. Honza ty góly dá zase příště.

V předchozích pěti ligových zápasech jste vstřelil jen jeden gól, což je na útočníka málo. Jsou dvě branky proti Slovácku výrazné povzbuzení? Jste teď v nejlepší formě?
Myslím si, že dokážu hrát ještě líp. Hraju hodně, ale není to z mé strany pořád ještě ideální. Pořád cítím, že jsem ztratil minulou sezonu, kdy jsem v Toulouse nastupoval jen málo. Jdu postupně, zlepšuju se. Děkuju trenérovi Priskemu, že mi tady ve Spartě dal šanci.

Liga vrcholí! Vyhrajte vstupenky na vyprodané zápasy Sparty, či Slavie

Máte za sebou dvoutýdenní reprezentační přestávku. Přišla vám vhod po náročném programu během srpna?
Přišla, trochu jsem si odpočinul. Ten začátek sezonu byl opravdu náročný a do nominace jsem se nedostal, takže jsem si mohl užít pár dní volno. Teď cítím, že můžu hrát každé tři dny.

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44