Příbram - Brno

Příbram - Brno - Příbramský fotbalista Tomáš Pilík právě vyrovnává na 1:1; z duelu Příbram - Brno (2:1) | foto: Radek Cihla, MF DNES

Tři body vynesla Příbrami až penalta

• 1
Příbram - Velkou zásluhu na vítězství příbramského mužstva mě šestnáctiletý Pilík, který byl autorem vyrovnávacího gólu. Domácí Příbram totiž krátce po přestávce prohrávala a právě Pilík svou brankou zavelel ke zteči. Domácí se dočkali výhry až v nastaveném čase Otepkovým gólem z pokutového kopu.

Už ve čtvrté minutě vyzkoušel Stracený střelou z hranice šestnáctky pozornost gólmana Václavíka, ale jeho pokus nebyl nijak zvlášť důrazný. Na dlouhé minuty to tak byla jediná střela domácího mužstva, které si nedokázalo poradit s vyčkávací taktikou Brna.

Hosté spoléhali především na brejky a po jednom z nich byli v desáté minutě blízko vyrovnání: Švancara zatáhl míč po straně, předložil ho Holkovi, jenže jeho koncovku zastavilo břevno domácí branky.

Domácí mohli vést ve 31. minutě, kdy Čupr autem z levé strany našel Kleslu stojícího na hranici malého trestného území, jenže brněnští obránci dokázali včas příbramského mladíka
od míče odstavit.

Brno se radovalo krátce po pauze: Černý poslal v 50. minutě nádherný pas za obranu ke Švancarovi, který místo střely zvolil přihrávku na Zelenku a tomu se podařilo otevřít skóre.

Domácí kouč Tobiáš zareagoval rychlým střídáním a na trávník poslal v 54. minutě nemladšího ligového hráče, Tomáše Pilíka. Šestnáctiletý talent si zřejmě vzpomněl na sobotní kousek plzeňského debutanta Smejkala a po třech minutách svého šestého
prvoligového startu vyrovnal: po Čuprově centru dorazil do sítě míč, který Václavíkovi vypadl.

Příbramští začali soupeře svírat, ale Václavík se nedal zaskočit. V 67. minutě vyrazil Straceného ránu ze šestnácti metrů, zanedlouho bravurně zneškodnil Pennerův trestný kop. Příbram dělala pro otočení výsledku všechno možné a nakonec se dočkala.

V první minutě nastaveného času nařídil sudí Jech penaltu za Horejšovu ruku a Otepka v dramatickém nervózním závěru strhl vítězství na domácí stranu.

Vítězný kouč Pavel Tobiáš dnes prokázal hodně instinktu, když Pilíka po vedoucí brance soupeře poslal na trávník. "Největší radost mám ale z toho, jak se nám podařilo zápas obrátit. Pro psychiku hráčů a zvlášť v úvodu sezony je to důležitý moment," řekl Tobiáš.

Jeho kolega Jiří Kotrba byl smutný, ale nehledal výmluvy. "Závěr zápasu nevyšel rozhodčímu ani nám. My jsme se o body připravili naprosto sami, protože místo druhé branky v příbramské síti jsme se zatáhli a doplatili na to," litoval Kotrba.

PŘÍBRAM - BRNO 2:1 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 57. T. Pilík, 90. R. Otepka (pen.)
Góly: 50. L. Zelenka
Sestavy: O. Pařízek - M. Penner, R. Formánek, J. Navrátil, M. Mácha - M. Čupr, J. Riegel, R. Otepka, M. Klesa (88. J. Buryán) - D. Huňa (54. T. Pilík), L. Stracený
Sestavy: M. Václavík - D. Horejš, J. Trousil, A. Schuster - L. Hlavatý (75. P. Mezlík), J. Černý (88. M. Živný), M. Holek, P. Siegl, M. Had - P. Švancara (90. A. Besta), L. Zelenka
Náhradníci: R. Sňozík, M. Podrazký, T. Frejlach
Náhradníci: V. Hrubý, P. Simr, Z. Látal
Žluté karty: 90. R. Otepka