Tepličtí fotbalisté se rozloučili s Pohárem UEFA

P A L M A D E M A L L O R C A - Tepličtí fotbalisté prohráli v odvetě druhého kola Poháru UEFA na Mallorce 0:3 a soutěž tak pro ně skončila. Výsledek byl vzhledem k obrazu hry až příliš krutý, ale zatímco hosté své šance neproměnili, domácí stříleli kuriózní góly. Trenér Fernando Vazquez změnil ve srovnání s prvním zápasem sestavu téměř k nepoznání a z jedenáctky, která začínala v Teplicích, zbyla jen čtveřice.

Vazquez zřejmě podobně jako v minulém kole proti Olomouci usoudil, že už je o postupu rozhodnuto, a tak některé opory šetřil na nedělní ligu. Také jeho protějšek Josef Pešice udělal několik nečekaných tahů, ty však rozhodně nebyly motivovány snahou šetřit hráče. Do útoku se přece jen postavil ne zcela uzdravený Divecký, zato ve středové řadě chyběl brejkový hráč Kolomazník.

Přání rychle vstřelit gól a zmírnit tak ztrátu z prvního utkání se mohlo vyplnit už v šesté minutě. Při Verbířově přímém kopu si Nadal v šestnáctce sáhl na míč rukou, ale německý rozhodčí Steiborn usoudil, že v tom nebyl úmysl. Pak se hrálo většinou na teplické polovině hřiště, domácí poměrně snadno pronikali do šestnáctky narážečkami, centry i sólovými akcemi, ale k zakončení se dlouho nedostali. Naopak na druhé straně se brankář Franco pořádně protáhl v 27. minutě při hlavičce Diveckého, jež mířila přesně pod břevno.

O čtyři minuty později však rozjásala stadión první kuriozita. Tvrdou Stankovičovu střelu z přímého kopu brankář Macháček vyrazil, dobíhající Djokaj vracel naslepo patičkou míč před branku, ten se od tyče odrazil přímo k Nadalovi a pro zkušeného stopera bylo hračkou dopravit ho do sítě. Tepličtí nesložili zbraně a v závěru poločasu byli blízko vyrovnání. Brankář Franco však vyrazil Jindráčkovu bombu z dvaceti metrů a doslova konečky prstů nasměroval vedle tyče i Verbířovu umístěnou střelu.
Druhý poločas však ze strany hostí už nic mimořádného nepřinesl. V 59. minutě vzal Jugoslávec Stankovič Teplicím i zbytek naděje a opět gólem, který se jen tak nevidí. Téměř u postranní čáry se kličkou zbavil Frťaly, spíš než střelu zkoušel centr, ale míč dostal faleš a k úžasu všech i samotného autora se od vzdálenější tyče odrazil do sítě.
Po deseti minutách po Ibagazově rohovém kopu dal Niňo hlavou třetí gól a pak už byl zápas exhibicí v pohodě hrajících Španělů.

Real Mallorca - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 31. Nadal, 59. Stankovič, 69. Niňo. Rozhodčí: Steiborn - Schumacher, Weber (Něm.). ŽK: Ibagaza. Diváci: 12.000. První zápas 2:1, postupuje Mallorca.

Real Mallorca: Franco - Armando, Niňo, Nadal, M. Soler - Lauren (70. David), Ibagaza, Engonga, Stankovič (70. Carreras) - Biagini, Djokaj (46. Tristan).
FK Teplice: Macháček - Bílek - Rada, Brabec - Fousek, Frťala, Frýdek, Jindráček, Tesařík - Verbíř (68. Kolomazník), Divecký (63. Sourada).

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44